A mesterséges intelligenciáról indít ismeretterjesztő sorozatot az ELTE Felsőoktatás
Gál Luca

A mesterséges intelligenciáról indít ismeretterjesztő sorozatot az ELTE

A videóinterjúkból, podcastokból és tudománykommunikációs versenyből álló kezdeményezés célja, hogy bemutassa napjaink izgalmas tudományterületeit és a mögöttük álló kutatókat.

Új tudományos-ismeretterjesztő sorozatot indít az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ahol a szakértők a következő hónapokban a mesterséges intelligencia témáit fogják körbejárni.

Az első videóban Csaba István akadémikus, az ELTE TTK Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék egyetemi tanára válaszol olyan kérdésekre, mint hogyan lehet kutatni vagy meghatározni a mesterséges intelligenciát? Hogyan találkozhatnak vele a hallgatók az egyetemen, illetve milyen változásokat hozhat az új technológia a jövőben?

Az akadémikus saját kutatócsoportjával elsősorban arra fókuszál, miként lehet a technológiát a tudományos kutatásban hasznosítani. Ehhez a már meglévő képfeldolgozó módszerek átalakítására törekszenek úgy, hogy azok orvosi képeket is tudjanak elemezni. A munka során számos hazai és nemzetközi kutatásban vesznek részt többek között a Semmelweis Egyetemmel és kórházakkal.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.