Korábban részesülhettek utazási kedvezményekben a diákigazolványuknak köszönhetően, március 1-től azonban úgy tűnik, elestek tőle.
"Tegnap elutasították a levelező munkarendű felsőoktatási hallgató 50%-os menetjegyváltását autóbuszon, mondván, hogy levelezős hallgatónak már nem jár a lakóhely és az oktatási intézmény közötti 50%-os utazási kedvezmény. Diákigazolványa van, érvényes" - tudatta egy olvasónk az Eduline szerkesztőségével.
Március 1-jén lépett életbe a Építési és Közlekedési Minisztérium által szorgalmazott, az egész országra érvényes új tömegközlekedési tarifarendszer. Számos korábbi kedvezménytípus megszűnt, helyette pedig újakat vezettek be. Többek között a 14 éven aluliak és a 65 éven felüliek, valamint a fogyatékkal élő személyek és kísérőik, és a nagycsaládosok is díjmentesen utazhatnak, míg a 14 és 25 év közöttiek egységesen 50 százalékos kedvezményt kapnak, amennyiben nem váltanak ország- vagy vármegyebérletet, míg a nappali és esti diákigazolvánnyal rendelkezők
bár a megjelent kormányrendelet szerint az eseti jegyekből nem kapnak kedvezményt, a 18 990 ezer forint árú országbérletet 90 százalékos kedvezménnyel, mindössze 1890 forintért vásárolhatják meg, a 9990 forintos vármegyebérleteket pedig 990 forintért.
A kedvezményrendszerben azonban sem a kormányrendeletben, sem pedig a Volánbusz vagy a Magyar Államvasutak (MÁV) oldalán nincs feltüntetve, hogy milyen utazási kedvezmények járhatnak a diákigazolvánnyal szintén rendelkező, de levelező munkarendben tanulmányokat végző diákoknak vagy egyetemi hallgatóknak. Ha pedig ők elmúltak 25 évesek, az azt jelenti, hogy korábban hiába vásárolhattak kedvezményes jegyeket a diákigazolványuk birtokában, mostantól, a március 1-től érvényes új tarifarendszer és kormányrendelet értelmében ezt már nem tehetik meg.
Az esettel kapcsolatban megkerestük a Volánbusz Zrt-t, cikkünk megjelenéséig azonban nem érkezett válasz a kérdéseinkre. Amennyiben válaszolnak, frissítjük cikkünket.