Minden, amit elsőévesként a következő hetekben el kell intéznetek Felsőoktatás
Gál Luca

Minden, amit elsőévesként a következő hetekben el kell intéznetek

Nem unatkoznak a gólyák a nyár utolsó heteiben, sok teendő áll még előttetek, mielőtt ténylegesen nekikezdenétek az egyetem első félévének. Hoztunk pár témát, amiket érdemes átnézni, nehogy lemaradjon valami az elvégzendő teendők listájáról.

1. Közeleg a beiratkozás – mi kell hozzá?

Természetesen a legfontosabb lépés elsősorban a beiratkozás lesz. Ahhoz, hogy ez zökkenőmentesen sikerüljön előre fel kell készülni, hogy minden meglegyen, amit az egyetemen kérhetnek hozzá - ebben segítségetekre lehet cikkünk is. Nézzétek meg, hogy az adataitok helyesen és hiánytalanul szerepeljenek a Neptunban és időben tudjátok meg, hogy milyen formában kell beiratkozni, az mikor és hol történik. Ha személyesen nem tudnátok a kijelölt napon elmenni az egyetemre, akkor tájékozódjatok, hogy mikor van lehetőség pótbeiratkozásra, vagy milyen módon tudtok meghatalmazni valaki mást, aki eljárhat a nevetekben.

A regisztrációs időszakról és a beiratkozásról az egyetemek külön-külön tájékoztatják a hallgatóikat.

2. Diákigazolvány igénylése

Október 31-ig marad érvényes a középiskolai diákigazolványotok, de fontos időben elkezdeni az új igénylését, mert heteket is igénybe vehet annak kiállítása. Az igénylés folyamatának lépéseiről itt olvashattok.

3. Támogatás és ösztöndíj

Igaz, hogy a tanulmányi ösztöndíj megszerzéséhez legalább egy teljesített félévre van szükség - és persze olyan tanulmányi átlagra, amire jár a juttatás - viszont állami ösztöndíjasként már az első félév elején is igényelhettek különböző támogatásokat. Érdemes a rendszeres szociális támogatásnak és a BURSA ösztöndíjnak is utána nézni.

4. Kollégiumi jelentkezés

Már javában zajlik az egyetemi kollégiumokba való jelentkezés, amihez ebben a cikkünkben gyűjtöttük össze, hogy milyen dokumentumokra lesz szükségetek.

+1. Könyvtárbérlet (világjegy)

Bármilyen képzésre is vettek fel, a könyvtárbérlet nagyon hasznos társatok lesz tanulmányaitok során. Érdemes a kezdeti roham előtt elmenni és kiváltani a bérletet, hogy elkerüljétek az első napok alatti nagy sorbaállásokat és ki tudjátok kölcsönözni azokat a könyveket - amik lehet egész félév alatt kelleni fognak – mielőtt az összeset kivennék mások. A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár szinte második otthonként szolgál a Budapesten tanuló egyetemisták számára, de az egyetemi könyvtárak is rendelkezésetekre állnak.