Se az első, se a második helyre nem került be az Eötvös Loránd Tudományegyetem a HVG Diploma oktatói kiválósági listáján, de a 2023-as lista ezen kívül is tartogat meglepetéseket. Mutatjuk, hogyan rangsorolta idén a HVG a felsőoktatási intézményeket azok oktatói szerint.
Érdekesen alakult a HVG Diploma 2023-as rangsorai közül az oktatók kiválóságát bemutató sorrend, az első három helyen ugyanis nem a már megszokott fővárosi egyetemek szerepelnek. Holtversenyben a harmadik helyen bár az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll, de mellette a Debreceni Egyetem szerepel, míg második helyre a Pannon Egyetem került, ami tavaly még a 13. volt a listán, első helyen pedig a Szegedi Tudományegyetem található, ami az előző évhez képest két helyet javított.
Sorrendben az oktatók kiválósága szerint a következő az állás:
- Szegedi Tudományegyetem (SE)
- Pannon Egyetem (PE)
- Debreceni Egyetem (DE) - Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) (holtverseny)
- Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)
- Károli Gáspár Református Egyetem (KRE)
- Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE)
- Miskolci Egyetem (ME)
- Semmelweis Egyetem (SE)
- Pécsi Tudományegyetem (PTE)
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE)
- Soproni Egyetem (SOE)
- Budapesti Corvinus Egyetem (CORVINUS)
- Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE)
- Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE)
- Nyíregyházi Egyetem (NYE) - Széchenyi István Egyetem (SZE) (holtverseny)
- Óbudai Egyetem (OE)
- Állatorvostudományi Egyetem (ATE)
- Dunaújvárosi Egyetem (DUE)
- Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)
- Kodolányi János Egyetem (KJE)
- Testnevelési Egyetem (TE)
- Budapesti Metropolitan Egyetem (METU)
- Neumann János Egyetem (NJE)
- IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS)
A legjobb egyetemek és főiskolák |
A HVG Diploma 2023 kiadványban az összesített intézményi és kari lista mellett képzésterületi rangsorokat is találtok, sőt a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok – például a gazdálkodási és menedzsment, a pszichológia, a gépészmérnöki, az ápolás és betegellátás – hallgatói rangsorát is megnézhetitek.
Utánajártunk, hol állnak a magyar egyetemek a nemzetközi rangsorokban, a Brexit után milyen úti célt találtak maguknak a külföldi felsőoktatás felé kacsingató magyar diákok, és milyen lehetőségek közül válogathatnak azok, akik nem elégednek meg a „sima” magyar képzéssel, de nem tudnak vagy nem akarnak külföldön tanulni. Azt a kérdést is megpróbáltuk megválaszolni, milyen kiadásokkal kalkulálhatnak a hallgatók, milyen ösztöndíjakra, támogatásokra számíthatnak, és mekkora esélyük van bekerülni valamelyik egyetemi kollégiumba. A HVG Diploma 2023 különszámát itt rendelhetitek meg. |