Magyarország le van maradva a diplomások számát tekintve az EU adatai szerint Felsőoktatás
Tornyos Kata

Magyarország le van maradva a diplomások számát tekintve az EU adatai szerint

Összeségében nőtt a diplomások száma a tavalyi évhez képest az Európai Unióban, de a 2030-ig célként kitűzött számokat nem sikerült tartani.

Az EU 25–34 éves lakosságának 42%-a rendelkezik felsőfokú végzettséggel, ami 1 százalékpontos növekedést jelent 2021-hez képest. Ez azonban még így is 3 százalékkal elmaradt az EU 2030-ra kitűzött céljától, amelynek lényege, hogy alakosságának 45%-a ebben a korosztályban rendelkezzen felsőfokú végzettséggel – derül ki az Eurostat beszámolójából.

Az EU tagországok felének sikerült tartania a tervezett menetrendet, péládul: Írországnak (62%), Luxemburgnak (61%), Ciprusnak (59%), Litvániának (58%), Hollandiának (56%) és Svédországnak (52%), de vannak országok, amelyek nagyon lemaradtak ebben, köztük Magyarország is: nálunk a 25-34 éves korosztály 32 százaléka rendelkezik diplomával. Románia (25%) és Olaszország (29%) is a lista végén szerepelnek.

Egyértelmű különbség van a nemek között

A 25-34 évesek körében a nők nagyobb százalékban rendelkeznek felsőfokú végzettséggel, mint a férfiak, ugyanis a nők 48 százalékának, míg  a férfiak 37 százalékának van oklevele.



 

 

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.