Megint emelkedtek az albérletárak: havi 200 ezer forint alatt nehezen találni lakást Budapesten Felsőoktatás
Eduline

Megint emelkedtek az albérletárak: havi 200 ezer forint alatt nehezen találni lakást Budapesten

A decemberi visszaesés után, januárban a megemelkedett kereslet felhajtotta az árakat - mutatjuk a fővárosi kerületárakat és a vidéki városok átlagos bérleti díjait is.

Országosan 1,7, a fővárosban pedig 2,1 százalékkal emelkedtek az albérletárak januárban, az egy évvel korábbihoz képest pedig húsz, illetve huszonkét százalékkal drágábban lehet lakást bérelni idén – idézi a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexét a hvg.hu.

Mennyi az annyi?

Budapesten átlagosan 200 ezer forintot kell fizetni egy lakásért, míg egy éve ilyenkor 150 ezer forintot kellett. A legdrágább kerületek az ötödik, a második és az első 330, 295 és 250 ezres albérletárakkal. A sort a tizedik, a tizenötödik és a huszonharmadik kerületek zárják, ahol 133-150 ezer forint körül mozognak a díjak - összegzi az oldal.

 

Bár a főváros vezet az albérletárak terén, a vidéki városokban is emelkedtek az árak. Veszprém 153 ezer forintot, Debrecenben, Győrben, Székesfehérváron és Szombathelyen 150 ezer forintot kell fizetni átlagosan. Legolcsóbban – havi 90 ezerért – Békéscsabán lehet lakást bérelni, de 100 ezer forintért már vannak albérletek Kaposváron, Szekszárdon, Salgótarjánban és Miskolcon is.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.