Új vezetője van a Fudan Egyetemet fenntartó alapítványnak Felsőoktatás
Eduline

Új vezetője van a Fudan Egyetemet fenntartó alapítványnak

Annak az egyetemi alapítványnak, aminek nemcsak kampusza nincs Magyarországon, de még csak tervek szintjén sem létezik. Annak az egyetemnek, aminek hazánkba telepítése ellen a főváros még népszavazást is tervezett.

Annak ellenére, hogy valóban nincs a kínai Fudan Egyetemnek magyar kampusza, az alapítvány tavaly nyár óta működik, van kuratóriuma, van elnöke, sőt a többi hasonló, érdemi munkát is végző egyetemi alapítványtól eltérően itt a feladathiány életre hívott egy főigazgatói pozíciót is - írja a hvg.hu.

Korábbi vezető, Palkovics László, most a Technológiai és Ipari Minisztériumot irányítja, a Fudan-ügy és a Fudan-alapítvány pedig a Kulturális és Innovációs Minisztérium fennhatósága alá került Csák János miniszter hatáskörébe. Az egyetemi szférához amúgy nem kötődő egykori helyettes államtitkár Bertáné Bényi Krisztinát bár lefokozták, mostantól – az eddig nem létező – főigazgató-helyettesi munkakört tölti be.

A vezetőségbe Szabó László is bekerült, aki a kormányközeli Mediaworks Zrt. első embere volt - írja az oldal. A szervezeti átalakítások során azonban létrejött teljesen új pozíció miatt, a hvg.hu szerint, "a nem létező egyetemet fenntartó alapítvány ezentúl még többe fog kerülni az adófizetőknek, hiszen eggyel több munkatársat kell fizetni."

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.