Űrtudományi szakembereket is képez ősztől az ELTE Felsőoktatás
Eduline

Űrtudományi szakembereket is képez ősztől az ELTE

Űrtudományi szakembereket is képez a 2022/2023-as tanévtől az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). A hallgatók a szakirányú továbbképzésen az űrtudomány és az űrtechnológia, az űrélettan és táplálkozás, valamint a nemzetközi jog és az űrgazdaság alapjaival foglalkoznak majd.

Az ELTE Természettudományi Kara hét egyetemmel együttműködve, az UniSpace program részeként indít űrtudományiszakember-képzést – írja az egyetem.

Űrtechnológiai szakembereket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem képez majd tizenegy egyetemmel együttműködésben, a Debreceni Egyetem (kilenc másik felsőoktatási intézménnyel együtt dolgozva) az innovatív táplálkozásról és az űregészségtudományról indít képzést, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pedig tíz egyetemmel együttműködésben képez világűr-politikai tanácsadókat.

A program képzései három félévesek, az első szemeszter pedig közös, vagyis a hallgató minden tudományterület – űrtudomány- és technológia alapjai, űrélettan és táplálkozás, nemzetközi jog és űrgazdasági alapok – alapjait megismerik. A második és harmadik szemeszter képzésenként, tudományterületenként más és más, és a hallgatók áthallgatnak a többi szakirányra.

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten

Hatványozás azonosságai, függvények jellemzése és grafikus manipulációk – csak néhány olyan összefüggés, fogalom és feladat, amit minden diáknak tudnia kell, aki idén májusban matekból érettségizik. Összegyűjtöttük, mi mindent kell(ene) átvenni szűk egy hét alatt azoknak, akik középszinten vizsgáznak matekból.