Űrtudományi szakembereket is képez ősztől az ELTE Felsőoktatás
Eduline

Űrtudományi szakembereket is képez ősztől az ELTE

Űrtudományi szakembereket is képez a 2022/2023-as tanévtől az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE). A hallgatók a szakirányú továbbképzésen az űrtudomány és az űrtechnológia, az űrélettan és táplálkozás, valamint a nemzetközi jog és az űrgazdaság alapjaival foglalkoznak majd.

Az ELTE Természettudományi Kara hét egyetemmel együttműködve, az UniSpace program részeként indít űrtudományiszakember-képzést – írja az egyetem.

Űrtechnológiai szakembereket a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem képez majd tizenegy egyetemmel együttműködésben, a Debreceni Egyetem (kilenc másik felsőoktatási intézménnyel együtt dolgozva) az innovatív táplálkozásról és az űregészségtudományról indít képzést, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pedig tíz egyetemmel együttműködésben képez világűr-politikai tanácsadókat.

A program képzései három félévesek, az első szemeszter pedig közös, vagyis a hallgató minden tudományterület – űrtudomány- és technológia alapjai, űrélettan és táplálkozás, nemzetközi jog és űrgazdasági alapok – alapjait megismerik. A második és harmadik szemeszter képzésenként, tudományterületenként más és más, és a hallgatók áthallgatnak a többi szakirányra.