Brexit után szabadon: 90 százalékkal kevesebb magyar elsőéves lehet a brit egyetemeken Felsőoktatás
Eduline

Brexit után szabadon: 90 százalékkal kevesebb magyar elsőéves lehet a brit egyetemeken

A tandíj drasztikus drágulása és a kedvező diákhitel megszűnése miatt a legtöbb külföldre készülő más lehetőség után nézett.

Miután Egyesült Királyság kilépése az Európai Unióból lényegében megfizethetetlenné tette a magyar fiatalok számára az ország egyetemi képzéseit - foglalta össze a 2021. januári eseményeket a hvg360.

Az anyagi teher egyik fele, hogy már nem vonatkoznak a kedvező tandíj- és diákhitelkonstrukciók a felvételizőkre, pedig a magyar diákok többsége ezekre támaszkodott.

Az UCAS, a brit felsőoktatási adatbázis szerint 2020-ban még 1100 magyar diák jelentkezett az Egyesült Királyság intézményeibe és 705-en be is kerültek. Ehhez képest a 2021-ben már csak 450-en jelentkeztek, és ebből 190-en voltak sikeresek - írja az oldal, hozzátéve, ez még nem azt jelenti, hogy mind a 190-en el is kezdték az egyetemet.

Karagich Bálint, a külföldön tanuló magyar diákokat összefogó Hungarian Youth Association (HYA) elnöke szerint, a jelenlegi számok tükrében, mintegy 90%-os csökkenésről is szó lehet.

A felvételiről és a külföldön tanulókat segítő ösztöndíjakról bővebben a hvg360 cikkében olvashattok.

 

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.