A tandíj drasztikus drágulása és a kedvező diákhitel megszűnése miatt a legtöbb külföldre készülő más lehetőség után nézett.
Miután Egyesült Királyság kilépése az Európai Unióból lényegében megfizethetetlenné tette a magyar fiatalok számára az ország egyetemi képzéseit - foglalta össze a 2021. januári eseményeket a hvg360.
Az anyagi teher egyik fele, hogy már nem vonatkoznak a kedvező tandíj- és diákhitelkonstrukciók a felvételizőkre, pedig a magyar diákok többsége ezekre támaszkodott.
Az UCAS, a brit felsőoktatási adatbázis szerint 2020-ban még 1100 magyar diák jelentkezett az Egyesült Királyság intézményeibe és 705-en be is kerültek. Ehhez képest a 2021-ben már csak 450-en jelentkeztek, és ebből 190-en voltak sikeresek - írja az oldal, hozzátéve, ez még nem azt jelenti, hogy mind a 190-en el is kezdték az egyetemet.
Karagich Bálint, a külföldön tanuló magyar diákokat összefogó Hungarian Youth Association (HYA) elnöke szerint, a jelenlegi számok tükrében, mintegy 90%-os csökkenésről is szó lehet.
A felvételiről és a külföldön tanulókat segítő ösztöndíjakról bővebben a hvg360 cikkében olvashattok.