Kína szigorít: nem oktathatnak online a magántanárok Felsőoktatás
Bezzeg Hanna

Kína szigorít: nem oktathatnak online a magántanárok

A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.

Kínában a magántanárok többé nem tarthatnak online órákat, és kávézókban, hotelekben, vagy egyéb, „nem-regisztrált” helyszíneken sem fogadhatnak diákokat – írja a Reuters.

Az országban nagy nyomás nehezedik az iskoláskorú gyermekekre és családjaikra: a magas színvonalú felsőoktatásba nem könnyű bekerülni, ezért sok szülő küldi felzárkóztató vagy tehetséggondozó magánórára gyermekét. Az iparág tehát virágzik, a gyermeknevelés költségeit azonban az egekbe repítik a különórák díjai, ami nem növeli gyermekvállalási kedvet az országban.

A kínai kormány a problémára már korábban is igyekezett megoldást találni, a szülők és a magánórát nyújtó cégek azonban mindig megtalálták a kiskapukat: egyes ügynökségek „bentlakásos” oktatókat reklámoztak, akik közel havi 1 300 000 forintért vállalták a gyermekek oktatását, míg más cégek „kulturális kommunikáció”, vagy éppen „takarító szolgálat” címszó alatt hirdettek magánórákat.

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.