Kína szigorít: nem oktathatnak online a magántanárok
A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.
A kormány ezzel nemcsak a szülők anyagi helyzetén könnyítene, de a gyermekvállalási kedvet is növelné.
Az elmúlt hónapok nem csak a koronavírusról szóltak, hanem az SZFE diákjairól, az egyetem jövőjéről is. Tüntetések sorozata jellemzi az utóbbi heteket, melyekről mindennap olvashattunk, de mi is az a Sztrájktévé, ami szintén az egyetemhez tartozik?
Most a vírus ideje alatt sokkal többet vagyunk otthon, a gyerekek többsége otthon tanul. Sokkal többet ülnek a diákok a számítógép előtt és lehet, hogy a videójátékok világában is több időt töltenek. De milyen hatással lehet ez rájuk?
A fizikai bántalmazás helyett egyre durvább online abúzust szenvednek el az iskolások – erre hívják fel a figyelmet Nagy-Britanniában. A szülők tehetetlenek, a folyamatnak pedig általában nincs vége.
Csak a Youtube-bal megtanulhattok jógázni, gitározni, de teljesen ki is gyúrhatjátok magatokat. Legalábbis elvileg, mert a gyakorlatban ezeket a könnyen hozzáférhető „kurzusokat” szinte senki sem csinálja végig.
Ugyanis az emberek közel fele olvasás nélkül osztogat meg mindenfélét. 10-ből mindössze négy Twitter-felhasználó kattint rá egy cikkre, mielőtt megosztja – erre jöttek rá a Columbia University és a Francia Nemzeti Intézet kutatói.
Elég becsapós feladvány terjed a kínai közösségi oldalakon, de már lassan a fél világ ezen agyal.
Nagyon lehet örülni, hogy nálunk a baboskönyv a divat.
Egy negyedik osztályos ezt a példát meg tudja oldani. Legalábbis azok, akik jól akarnak teljesíteni a matekversenyen. Nektek megy?
Összeválogattunk néhány kérdést, amiket az amerikai negyedikeseknek tehetnek fel egy környezetismereti teszten. Biológia, kémia és földrajz is lesz közöttük. Mindre tudjátok a választ?
Hogyan lehet valakinek zárt csomagot elküldeni úgy, hogy a fogadónak nincs kulcsa hozzá? Erre keresi a választ a mai feladványunk.
Ma estére egy egyszerű és gyors helyesírási teszttel készültünk nektek. Tudjátok, mikor kell ly és mikor j?
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.