Az oltásuk típusát is meg kell adniuk az ELTE hallgatóinak és dolgozóinak is Felsőoktatás
Eduline

Az oltásuk típusát is meg kell adniuk az ELTE hallgatóinak és dolgozóinak is

Az egyetem anonim kérdőívben gyűjti az adatokat, de a belépéshez mindenkinek az egyedi azonosítóját kell használnia.

Az egyetem már múlt héten bejelentette, hogy a tanév elején felmérik az egyetemi polgárok átoltottságának a szintjét - mindenki, akinek van caesar-azonosítója (azaz egyedi kódja az egyetem informatikai rendszeréhez) anonim kérdőívet kap majd, ezt pedig hetente újra megteszik az aktuális adatok felméréséhez - áll az egyetem tájékoztatójában. Ez azt jelenti, nem csak a hallgatóknak, hanem az oktatóknak és az egyetemen dolgozóknak is ki kell majd tölteniük a kérdőívet.

Az első kérdőív meg is érkezett az érintettekhez, amiben (bár az egyetem kiemeli, nem tárolnak személyes adatokat, az azonosítók csak a belépéshez kellenek) a diákoknak nemcsak azt kell megadniuk, hogy hányszor oltották őket, hanem azt is, hogy melyik vakcinát kapták - tudta meg az Eduline. Sőt arra is rákérdeznek, azok, akik átestek fertőzésen vagy elkapták azt, elképzelhetőnek tartják-e, hogy másnak az egyetemen átadták vagy ott fertőződtek meg.

Az ELTE egyébként több szabállyal is készült a szemeszterkezdésre, a közösségi terekben (így különösen tantermekben, ügyfélfogadási helyiségekben, folyosókon) az orrot és szájat eltakaró maszk használata mindenkinek kötelező.

Ami az egyetemi rendezvényeket érinti, az ELTE közölte, ezekre a jelenleg hatályos szabályok vonatkoznak: csak koronavírus ellen védett személy vehet részt rajtuk. Sőt az Informatikai Kar hallgatóinak sajátos rendszerben indul a félév: az őszi félévben két részre osztják a hallgatókat, akiknek csoportonként felváltva kell bejárniuk az „élő” órákra. Azokat a hallgatókat, akiknek a neve A-K betűvel kezdődik, az „A” hétre, míg a többieket a „B” hétre sorolták be Az „A” hét szeptember 6-án, míg a „B” hét a szeptember 13-án kezdődik, ezek aztán felváltva ismétlődnek egészen a szorgalmi időszak végéig. Az ELTE hozzátette: az így besorolt hallgatók a karon tartott hibrid órákon a saját hetükben jelennek meg személyesen, míg az alternatív héten csak online vesznek részt az órákon, csak speciális esetekben, az oktatóval egyeztetve, illetve a fix csoportokban lehetnek ez alól kivételek.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!