Tudnivalók a rendszeres szociális ösztöndíjról: hogyan pályázhattok, mennyit kaphattok? Felsőoktatás
Eduline

Tudnivalók a rendszeres szociális ösztöndíjról: hogyan pályázhattok, mennyit kaphattok?

A félév kezdete előtt a tanulmányi ösztöndíj mellett a rendszeres szociális ösztöndíjjal is érdemes megismerkednetek. Mutatjuk, mi mindent kell tudni erről a támogatásról.

Mekkora a támogatás összege?

A szociális ösztöndíjaknak több típusa van, elsőként a rendszeres szociális ösztöndíjról lesz szó. Ez a támogatás a szociális helyzetetek alapján illet meg titeket, egy képzési időszakra vehetitek igénybe, összegét pedig havonta folyósítják.

Az ösztöndíj havi összegének mértéke nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 20%-a, ami jelenleg 33 320 forint.

Ki igényelheti az ösztöndíjat?

A rendszeres szociális ösztöndíjra nektek kell pályáznotok, hasonlóan a kollégiumi felvételihez, itt is pontokat kaptok. Ebbe bele számít, ha valaki fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, esetleg nagycsaládos, családfenntartó vagy árva. A feltételeket minden egyetem pályázati kiírásában részletezi, így érdemes az adott intézménynél érdeklődni.

Hogyan kell pályázni?

A szociális ösztöndíjat egyes egyetemeken a kollégiumi jelentkezéssel párhuzamosan kell megpályázni, míg máshol külön eljárásként kezelik. Egyéb különbségek is akadnak azonban az egyetemek között: a Debreceni Egyetemen például az őszi félév elején elnyert ösztöndíjat 10 hónapon keresztül, azaz következő év júniusáig folyósítják, és nem kell újra pályázni a tavaszi félév elején. Ezzel szemben a Budapesti Gazdasági Egyetemen az őszi és a tavaszi félévben is külön kell igényelni a támogatást.

Ha a tanulmányi ösztöndíjról szeretnétek többet olvasni, erről szóló cikkünket ide kattintva éritek el.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.