Mikor lesz a regisztrációs időszak és mit kell magatokkal vinni a beiratkozásra? Hamarosan itt vannak a ponthatárok és elkezdődik az egyetemi életek nulladik szakasza, az első találkozás a Neptunnal, tantárgyfelvétel és mindenekelőtt a beiratkozás. Megnéztük, az egyetemek mikorra tervezik őket idén.
Az ELTE-n a regisztrációs időszak 2021. szeptember 5-ig tart, a beiratkozás általában minden karon más időpontban, augusztus második felében van. A BME-n idén augusztus 30. és szeptember 3. között lesz a regisztrációs időszak, ilyenkor már felvehetitek a tárgyaitokat.
A Budapesti Corvinus Egyetemen kéthetes lesz a regisztrációs időszak: 2021. augusztus 30. és szeptember 12. között - ugyanekkor lesz a beiratkozás is, félévregisztrálás és a tantárgyfelvételi időszak is. A Budapesti Gazdasági Egyetemen augusztus 23. és szeptember 5. között lesz a regisztrációs időszak.
A Debreceni Egyetemen augusztus 30 – szeptember 3. között lesz a regisztrációs hét. A Pécsi Tudományegyetemen a bejelentkezési időszak augusztus 27-én reggel kezdődik majd, és egészen szeptember 10-én délután négyig tart majd. Ezen belül a tantárgyfelvétel szeptember 02-án indul. A Szegedi Tudományegyetemen a beiratkozási időszak augusztus 30-án indul és szeptember 4-ig tart majd.
A Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán a beiratkozás és a regisztráció 2021. augusztus 30 és szeptember 3. között lesz, az Egészségügyi Közszolgálati Karon, az Egészségtudományi Karon szintén. A Fogorvostudományi Kar 2021. augusztus 30-án lesz a beiratkozás, ez egy hétfői nap. A Gyógyszerésztudományi Karon augusztus 31-én, a Pető András Karon augusztus 30. és szeptember 3. között.
A Miskolci Egyetemen augusztus 30-án kezdődik és szeptember 3-ig tart a regisztráció, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen augusztus 23. hétfőtől augusztus 31. keddig tart majd a beiratkozás. A győri Széchenyi István Egyetemen augusztus 25-én indul a bejelentkezési időszak, az egri Eszterházy Károly Egyetemen szeptember 7-18. lesz a regisztráció, a Pannon Egyetemen pedig szeptember 6-10.között tudtok majd regisztrálni.
Természetesen az egyetemeken az egyes karok időpontjai eltérhetnek, de minden felvett leendő gólyát értesítenek majd az intézmények – persze a ponthatárok után érdemes lesz nézegetni a leendő egyetemetek honlapján, hiszen a kollégiumi jelentkezést és a gólyatáborok időpontját is közzé fogják tenni. Arról pedig, hogy mikor kezdődik a félév itt írtunk.
Mi kell a beiratkozáshoz - három dolog, amire szükségetek lesz
A beiratkozási szabályok egyetemenként eltérőek így az is különbözhet, hogy egyes intézmények pontosan milyen papírokat, okmányokat várnak tőletek a beiratkozásnál - ezeknek pontosan az egyetemetek honlapján tudjátok megnézni, de mutatjuk, hogy melyek azok a dokumentumok, amelyek biztos, hogy kelleni fognak.
Beiratkozási lap
Ha személyesen mentek a beiratkozásra, akkor mindenképpen kelleni fog a Neptunból kinyomtatható beiratkozási lap (egyes egyetemeken több példányban is). Ezen felül, ha például önköltséges képzésen fogtok tanulni, akkor (ha van) a képzési szerződésre is szükségetek lesz. Valamint a felvételi döntésről szóló határozat sem árt, ha nálatok lesz.
Iratok, amik mindig kellenek
Szükség lesz mindenre, ami általában nálatok is van: személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya, TAJ-kártya. Ezen kívül a bankszámlaszámotok is kelleni fog - ehhez kapcsolódva pedig nem árt, ha elviszitek a saját névre szóló lakossági folyószámla igazolását is. Vannak egyetemek, ahová külön igazolványképet is kell leadni, ezért jó, ha azt is tartotok magatoknál - de ha mégsem lenne, egy közeli aluljáróban (budapesti előnyben) könnyedén pótolhatjátok, ha tényleg szükség lenne rá.
Bizonyítványok
Érettségi bizonyítvány, nyelvvizsga, vagy éppen OKJ-s bizonyítvány és akár már meglévő diploma (ha beszámított a felvételi pontszámításnál) - ezekre a dokumentumokra is szükségetek lehet a beiratkozásnál. Így inkább tegyetek el mindent, amivel pontot vagy megszerzett képesítést igazolhattok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |