Az ELTE Szociológia Doktori Iskolája is kiáll az LMBTQI közösséghez tartozó hallgatók és kutatások mellett Felsőoktatás
Eduline

Az ELTE Szociológia Doktori Iskolája is kiáll az LMBTQI közösséghez tartozó hallgatók és kutatások mellett

Továbbra is szívesen látnak minden hallgatót, oktatót és témavezetőt, függetlenül attól, hogy az LMBTQI közösséghez tartozik-e vagy sem - írták.

Az országgyűlés által kedden elfogadott úgynevezett pedofília ellenes törvény összemossa a pedofíliát a homoszexualitással és a nem önálló megválasztásával vagy meghatározásával, így a törvény megbélyegző, és társadalmi csoportok elleni gyűlöletkeltésre alkalmas – írta közleményében az ELTE Szociológia Doktori Iskolája.

Az állásfoglalás szerint történelmi tapasztalatokból azt is tudni, hogy „a társadalomban felkeltett megbélyegzés, kirekesztés és gyűlölet – különösen, ha ennek eszközévé teszik az iskolarendszert és a médiát is – milyen gyorsan képes a társadalommal foglalkozó tudományokban megjelenni".

Ezért, mint a Magyarországon működő egyik legnagyobb társadalomtudósokat, egyetemi oktatókat és szakértőket képző doktori iskola vezetői, szeretnénk világossá tenni, hogy nálunk ez nem fog megtörténni

- írták, majd azt is hozzátették: "ahogyan eddig is, ezután is szívesen látunk minden hallgatót, oktatót, témavezetőt, függetlenül attól, hogy az LMBTQI közösséghez tartoznak-e és nem alkalmazunk sem preferenciát, sem diszpreferenciát az LMBTQI kutatási témák megválasztásával kapcsolatban".

A közleményt Rudas Tamás, a doktori iskola vezetője, valamint a négy doktori program vezetője, Orosz Éva, Örkény Antal, Csepeli György és Majtényi Balázs írta alá.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!