Európa egyetlen és legnagyobb kínai egyeteme lehet a budapesti Fudan Felsőoktatás
Csik Veronika

Európa egyetlen és legnagyobb kínai egyeteme lehet a budapesti Fudan

Ezzel együtt ha megépül, a Fudan Egyetem lesz a világ második legnagyobb, Kínán kívüli kínai kampusza.

A kínai Fudan Egyetem alelnöke egy online előadáson beszélt többek között a Magyarországra tervezett kampuszról is - szúrta ki a Telex. Már egy ideje tervben volt és a járvány megakasztotta, Hszi-Csin Ping február elején aláírta a stratégiai együttműködési megállapodást a magyar kormánnyal.

A Fudan Hungary University az elhangzottak szerint egy független, önálló egyetem lesz, és regisztrálták Magyarországon, hogy magyar diplomát adhasson. A kampusz Budapest déli részén a Duna keleti partján lesz majd, és egyelőre négy karral terveznek: bölcsészet- és társadalomtudomány, műszaki és természettudományok, orvosi fakultás, valamint közigazgatás.

A tervek szerint hatezer diákja lesz majd a kampusznak, egy részük Magyarországról, a többiek Európa más országaiból. Az oktatók nagyjából 500-600-an lesznek, és globálisan keresnek tanárokat, mert a globális verseny szereplőivé szeretnének válni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.