Jogellenes a sztrájk a Fővárosi Törvényszék szerint - közölte az SZFE vezetése nyílt levelében Felsőoktatás
Eduline

Jogellenes a sztrájk a Fővárosi Törvényszék szerint - közölte az SZFE vezetése nyílt levelében

A nyílt levélre az SZFE hallgatói is reagáltak, kiemelték, hogy a határozatról a sajtóból értesültek.

A Fővárosi Törvényszék elsőfokú végzése megállapította, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem dolgozói által indított sztrájk jogellenes. Az SZFE Sztrájkbizottsága korábban nyolc – először hat, majd újabb két – pontos követelést fogalmazott meg a munkáltatóval, az SZFE vezetésével szemben, amelynek két pontját az SZFE vezetése teljesítette. Ezen két pont alapján az SZFE vezetése a sztrájkkövetelésben megfogalmazott 10 %-os munkavállalói béremelésen túl további 15 %-os béremelést biztosít 2021. január 1-től az egyetem dolgozói számára, valamint elfogadta azt a követelést, hogy a korábbi munkarend szerint legyen lehetséges a munkavállalók munkavégzése. A sztrájkkövetelésben megfogalmazott további hat pont alapján indított sztrájkot a Fővárosi Törvényszék végzése minden pont esetében, egytől-egyig jogszabályellenesnek ítélte – olvasható a vezetőség közleményében.

Hozzáteszik, hogy az SZFE vezetése által elfogadott két pont esetében azt is megállapította a bíróság, hogy a sztrájkot azelőtt kezdték meg a munkavállalók, hogy a törvényes határidő a sztrájk megkezdését kötelezően megelőző egyeztetésre lejárt volna. Arra kérik az sztrájkban résztvevőket, hogy az egyetem vezetésének irányítása mellett folytassák a munkájukat.

Közben az közleményben reagáltak az SZFE hallgatói a vezetés által kiadott közleményre. Mint írják a sajtóból értesültek a határozatról, és ha a hír igaz akkor ez a döntés még nem lehet jogerős, a sztrájkbizottságnak, tudomásuk szerint, öt napja van fellebbezni az ellen.

"Továbbra is kitartunk az SZFE sztrájkoló dolgozóinak követelései mellett, hiszünk azok jogszerűségében, ahogy tudomásunk szerint az a három szakszervezeti szövetség is, amely a mai napon kiáll mellettünk a szellemi szabadság jegyében, '56-os vonulásos megemlékezésünk keretein belül. Az egyének újbóli felelősségrevonását ismét teljes mértékben elutasítjuk. Bízunk az intézmény sztrájkoló dolgozóinak józan ítélőképességében - úgy véljük, Egyetemünk oktatói és munkatársai képesek önálló döntéseket hozni a saját munkabeszüntetésük kapcsán. Ezen kívül szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy az illegitim vezetőség nem teljesítette az általa jogszerűnek vélt két sztrájkkövetelést, hanem teljesítésüket ultimátumhoz kötötte, ez a gesztus pedig sérti a sztrájkjogot. A munkáltatói jogkörökkel való hatalmi visszaélés lehetőségének fitogtatását, nemzeti ünnepnapon, amikor egy önkényes elnyomó rendszer ellen hősi forradalmat vívott magyarokra emlékezünk, nem csak ironikusnak, de méltatlannak is tartjuk" – írják az SZFE diákjai közleményben.

Már 52 napja tart a blokád - ez történt eddig a Színművészetin

Még május végén számoltunk be róla, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) modellváltásra készül. Azóta pedig szinte naponta írunk a történésekről. Folyamatosak az átalakítás és az új vezetőség elleni tiltakozások, egyre több épület kerül blokád alá és folyamatosan bővül a támogatók listája is. Most összeszedtük, hogy mi is történt pontosan eddig a Színművészetin.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.