Nem fogadja el a Színművészeti hallgatói önkormányzata az új döntést Felsőoktatás
Eduline

Nem fogadja el a Színművészeti hallgatói önkormányzata az új döntést

Az SZFE hallgatói önkormányzata bejelentette, hogy nem támogatják a nemrég bejelentett fenntartó kuratórium vezetését.

Ahogy nemrég beszámoltunk róla, az Innovációs Technológiai Minisztérium bejelentette, hogy Vidnyánszky Attilát nevezték ki a posztra. Ezt azonban a Színház- és Fillművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzata Facebook-oldalán véleményezte.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem Hallgatói Önkormányzatának közleménye A sajtóból értesültünk a...

Közzétette: Színház- és Filmművészeti Egyetem HÖK – 2020. augusztus 2., vasárnap

Azt írják, a sajtóból értesültek ők is az egyetemet szeptembertől fenntartó alapítvány kurátorainak a személyeiről. A HÖK szerint a hallgatók által korábban megfogalmazott, a modellváltás megvalósulásához elengedhetetlen feltételek egyike a következő:

Az öt tagú kuratóriumba 3 tagot az egyetem szenátusa, 2 tagot a minisztérium jelöl ki.

"A hallgatói önkormányzat szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium az Egyetem szenátusa által szakmai szempontrendszer alapján összeállított listáról egy jelölést sem vett figyelembe, és a korábbi ígérettel ellentétben az Egyetem egyetlen dolgozója sem kapott helyet a kurátorok között." Ezért a Hallgatói Önkormányzat a kuratóriumot nem fogadja el.

A bejelentés óta több egyetemi oktató is bejelentette a lemondását. Zsámbéki Gábor 41 év után azonnali hatállyal felbontotta a szerződését az intézménnyel, majd csatlakozott hozzá Gáspár Máté, az Elméleti és Művészetközvetítői Intézet megbízott vezetője is - teszi hozzá a hvg.hu.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

 

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.