Európai képzési központot nyit a Debreceni Egyetemen a világhírű MIT Felsőoktatás
Eduline

Európai képzési központot nyit a Debreceni Egyetemen a világhírű MIT

A világ vezető mérnökképző egyeteme, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) nyit kutatási központot Magyarországon.

Madrid és Erlangen mellett Debrecen is szerepel a Massachusettsi Műszaki Egyetem (angolul Massachusetts Institute of Technology, azaz MIT) európai terjeszkedési tervében, amelynek keretében képzési központot hoznak létre a Debreceni Egyetemen – írja az Index

A program megvalósításához a Massachusetts Institute of Technology az Európai Unió, valamint az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) pénzügyi támogatását, finanszírozását is elnyerte. Az MIT-n hét éve működik az a PhD hallgatókat célzó MIT Catalyst képzési program, amely piacképes egészségügyi kutatási projekteket igyekszik tető alá hozni.  A program iparági és kórházi/egyetemi mentorok bevonásával újszerű módon közelíti meg a fejlesztéseket, amelyeket a klinikai ellátás igényei vezérelnek.

Az Index azt írja, az európai központok kiválasztásakor az MIT a korábbi személyes kapcsolatokat is figyelembe vette. Erlangenben például egy korábban az MIT-n kutató egyetemi oktató lesz a projektgazda, a debreceni képzési központ pedig a GE Healthcare támogatásával jön létre. "A vállalati kapcsolatot erősítette, hogy Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke az egyetem oktatója, az intézményben működő Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) vezetője" – írta a lap.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlése szerint Palkovics László is többször tárgyalt az MIT–vel: 2019 szeptemberében fogadta az MIT Catalyst Program delegációját, majd tavaly novemberben tárgyalt William „Mo” Cowannel, a GE globális kormányzati ügyekért felelős elnökével. 

Friss egyetemi rangsor: tíz magyar egyetem is a világ legjobbjai közé került

Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2020-as szakterületi rangsorának eredményeit. Tíz magyar egyetem is felkerült a listára: az ELTE, a BME és a CEU több tudományterületen is remekelt.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.