Egyetemisták, figyelem! Aki ezt elfelejti, már csak március közepén juthat pénzhez Felsőoktatás
MTI

Egyetemisták, figyelem! Aki ezt elfelejti, már csak március közepén juthat pénzhez

Az első szemeszterben december 15., szombatig adhatják le diákhitel kérelmeiket a hallgatók, s az újévben január 15-én kaphatják kézhez a megigényelt kölcsön összeget - hívta fel a figyelmet hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében a Diákhitel Központ Zrt.

Kiemelték, hogy fontos figyelni a határidőre, ugyanis, aki december 15-e után adja le igényét, csupán március közepén juthat pénzhez.

Az igénylést megkönnyíti, hogy elektronikus aláírással is meg lehet kötni a szerződést. Az e-szerződés előfeltétele az Ügyfélkapus hozzáférés, illetve az igénylés Neptun rendszeren keresztül történő indítása. Ezzel együtt, mint hozzátették: az eddigi, személyes ügyintézést igénylő hiteligénylési módok is rendelkezésre állnak.

A 2,3 százalékos kamatú, szabad felhasználású Diákhitel1 egész félévre visszamenőleg is igényelhető, így akár egy összegben 350 ezer forinthoz is hozzájuthat a hallgató. A 0 százalékos Diákhitel2 a képzési díj kiegyenlítésére fordítható, amelynek felvételével kizárólag az önköltséges képzésben résztvevő fiatalok élhetnek.

A felvehető hitelösszegek a Diákhitel1 esetében képzési formától függetlenül, havonta 15, 21, 25, 30, 40, 50, 60 maximum 70 ezer forint, a kötött felhasználású Diákhitel2 felvehető maximuma az igénylő képzési költségének összege.

A Diákhitellel kapcsolatos további fontos infókat a Diákhitel Központ honlapján olvashattok.

A genderszakot "nem tiltották be": itt a Professzorok Batthyány Körének évértékelője

„Nincs szó betiltásról" - ezt írja a társadalmi nemek mesterszakáról évértékelőjében a Professzorok Batthyány Köre, amely szerint „álságos a tudományos kutatás szabadsága és a tanszabadság Alaptörvénynek ellentmondó korlátozásáról beszélni, mert a téma továbbra is szabadon kutatható és oktatható". A Corvinus átalakítását „figyelemre méltónak tartják", a Corvinus-modell kiterjesztése azonban - írják - nagy körültekintést igényel, számos területen a felsőoktatás ugyanis nem lehet önfenntartó.