A hat legjobb alkalmazás iPhone-ra és iPadre tanuláshoz Felsőoktatás
Eduline

A hat legjobb alkalmazás iPhone-ra és iPadre tanuláshoz

Nem könnyű választani az AppStore-ban lévő több mint 350 ezer letölthető alkalmazás közül. Két héttel ezelőtt már olvashattatok egy összeállítást a legjobb, kifejezetten diákok és egyetemisták számára létrehozott alkalmazásokról. Most jön a folytatás, újabb hat hasznos app.

A Star Walk. Ha csillagokat akarsz nézni

Star Walk (iPad és iPhone)

A Star Walknál már az ötletet is díjazni kell: amerre fordítjuk a telefont, annak megfelelően mutatja meg csillagokat, bolygókat és egyéb csillagászati objektumokat. Sőt, a csillagképeket is jelöli, így ha saját kútfőből nem sikerülne elképzelnünk, miként jön össze néhány csillagból egy Göncölszekér, a program megoldja helyettünk a “rejtvényt”. Arra is van lehetőségünk, hogy háttérként a valódi égboltot lássuk, illetve kereshetünk is objektumokra, majd a telefon segítségével pontosan beirányozhatjuk azokat. Emellett pedig rengeteg extra információt tudhatunk meg az aktuális holdfázistól a napkelte pontos időpontjáig. Első összeállításunkat itt olvashatjátok el.

Star Walk - iPhone: 3 dollár/iPad: 5 dollár - 5/5

Google Earth (iPad és iPhone)

A Google Earth valószínűleg nem szorul komolyabb bemutatásra, hiszen a Google online 3D-s földgömbjét rengetegen használják, akár böngészőből, akár a telepíthető windowsos vagy maces változattal. De iPhone-on sem kell nélkülöznünk, bárhová magunkkal vihetjük, ráadásul egy fillérünkbe sem kerül.

Google Earth - ingyenes - 4/5

Google Search (iPhone)

A Google Search alkalmazás több szempontból is izgalmas. Először is leegyszerűsíti az internetes keresést a mobilon, másodszor pedig tartalmazza a Google Goggles szolgáltatását, amely képes beazonosítani a lefotózott tárgyakat, épületeket, szövegeket stb. Ha felkészületlenül sétálgatunk egy városban, jól jöhet a nevezetességek beazonosításához is.

Google Search - ingyenes - 5/5

NTK Puskatár (iPhone)

Debütálása óta komoly fejlődésen ment keresztül az NTK Puskatára, amely nemcsak a történelemvizsgákhoz szolgál szakirodalom-ajánlóval és kulcsszavakkal, hanem a Bloggers könyvsorozat A1-A2 nyelvi szintre felkészítő tíz témakörének szavait és példamondatait, illetve a rendhagyó igék mindhárom alakját is tartalmazza. Ráadásul minden szót és példamondatot meghallgathatunk eredeti angol kiejtéssel.

NTK Puskatár - ingyenes - 3/5

Wapédia: A mobil Wiki (iPhone)

A Wikipédia óriási tudáshalmaz, amely bármikor elérhető az interneten, akár magyarul is. A gond csak az, hogy hiába optimalizálták az oldalt mobilböngészőkhöz is, mégsem az igazi így használni a kis képernyőkön. A Wapédia viszont kényelmesen használhatóra alakítja - egyszerűsíti a keresést és a kisméretű kijelzőre optimalizált formába tördeli át - a wikis bejegyzéseket, ráadásul a magyar nyelvű Wikipédián alapuló változat is ingyen áll rendelkezésünkre az App Store-ban.

Wapédia: A mobil Wiki - ingyenes - 4/5

The IQ test: Free edition

A The IQ Test ingyenes változatában 11 különböző kategóriában tehetjük próbára magunkat, hogy az eredményeink alapján a program kiszámolhassa IQ szintünket. Természetesen a kérdések megválaszolása időre megy, az egy tesztben szereplő kérdések számát mi határozhatjuk meg. A végeredményt HTML formátumban kapjuk meg, s akár el is küldhetjük ismerőseinknek. A feladványok angol nyelvűek (bár ez például az ábrák közötti kakukktojás keresésekor nem jelent gondot, de azért akadnak kérdések, amelyeknél legalább az alapfokú nyelvismeret elengedhetetlen).

The IQ test: Free edition - ingyenes - 3/5

Nákovics László

Az oktatás témaköréből további érdekességet tudhatsz meg az eduline szakmai támogatásával készült Oktatás Plusz 2011 című kiadványból, amelyet megrendelhetsz a www.hvgplusz.hu weboldalon