Minden eddiginél több hallgató próbál összeollózott dolgozatot beadni az egyetemeken, főiskolákon - derül ki egy friss amerikai felmérésből.
Úgy tűnik, a főiskolások egyre gyakrabban nyúlnak a "jól bevált" kopipészt módszeréhez – írja a Huffington Post. Egy felmérés során több mint ezer főiskolai és egyetemi rektort kérdeztek meg többek között arról, véleményük szerint mennyire elterjedt ma a plagizálás. A rektorok több mint fele azt állította, hogy a diákok sokkal többet csalnak ma, mint tíz évvel ezelőtt, sokuk szerint ebben döntő szerepet játszik az internet.
A kutatók arra a kérdésre is választ vártak a rektoroktól, hogy véleményük szerint hogyan módosul az online oktatás és tanulás a jövőben. Az intézményvezetők fele azt jósolta, hogy 10 év múlva a legtöbb hallgató ahelyett, hogy előadásokon ülne a főiskolán, interneten követi majd az tananyagot. A válaszadók 62 százaléka szerint 2021-re a hallgatók fele digitális tankönyvekből tanul majd.
Hasonló témában egy másik közvélemény-kutatást is végeztek nemrég, melynek során több mint kétezer felnőttet kérdeztek meg telefonon. A szakemberek nagyjából ugyanazokat a válaszokat kapták, mint a rektoroktól – az egyetlen eltérés az online kurzusok kérdésében mutatkozott. Az amerikaiak csupán 29 százaléka gondolja úgy, hogy az interneten keresztül ugyanúgy el lehet sajátítani a tananyagot, mintha valaki beülne az előadásra. A rektorok viszont bíznak a jövő oktatási módszereiben: több mint 50 százalékuk szerint egy online kurzus is hatékony lehet. Hogyan tanulhatsz otthonról, ingyen a világ legjobb egyetemein? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
eduline