A túlélésért küzd a győri Széchenyi István Egyetem Felsőoktatás
Eduline

A túlélésért küzd a győri Széchenyi István Egyetem

A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) megmaradásának fontosságát és eddig elért eredményeit hangoztatja kedd reggel közzétett stratégiai nyilatkozatában az intézmény rektora, valamint stratégiai és fejlesztési igazgatója.

Minden olyan adminisztratív jellegű beavatkozás, amely Győr, illetve az észak-dunántúli régió szakember-utánpótlásának biztosítását veszélyezteti, azt a gazdasági lendületet törheti meg, amely a nemzet előtt álló kihívásokra adható egyik legbiztosabb válasz – áll a Szekeres Tamás és Szilasi Péter Tamás által jegyzett dokumentumban.

A túlélésért küzd a Széchenyi István Egyetem?


Az intézmény uniós, állami, városi és vállalkozói partnerek társfinanszírozásában 15 milliárd forint nagyságrendű átfogó fejlesztési programot hajt végre, „hallgatóink kiemelkedő munkaerő-piaci fogadtatása egyértelmű jele annak, hogy a régió gazdasága nagyra értékeli a SZE-Győr képzési tevékenységét”. Fejlesztési pályázataik magas támogatottságát pedig annak bizonyítékaként értékelik, hogy a magyar kormányzat kiemelkedőnek tartja Győr fejlődési potenciálját és nagyra értékeli ebben a Széchenyi Egyetem szerepét, a gazdaság igényeit szolgáló fejlesztési törekvéseit. Speciális mérnökképzést indít a Széchenyi István Egyetem - összefoglalónkat itt olvashatod el.

A Széchenyi István Egyetem "töretlen fejlődése" szoros összhangban van a jelenlegi kormányzat törekvéseivel, az SZE fejlődésének kulcsa azonos a kormányzat által hangoztatott elvekkel - írják az intézmény vezetői. Magas tudományos minőség mellett, az állami forrásokkal tudatosan és takarékosan gazdálkodva olyan szakokon képez jól felkészült, gyakorlati ismeretekkel is rendelkező diplomásokat, akikre a társadalmi, gazdasági környezetnek szüksége van - fogalmaznak.

MTI

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.