Ilyen az egyetemi élet: gólyák mesélnek az első hónapokról Felsőoktatás
Eduline

Ilyen az egyetemi élet: gólyák mesélnek az első hónapokról

Nem könnyű a gólyák dolga: a bulik és a gólyatábor után gyorsan bele kell rázódni az egyetemi mindennapokba, na meg fel kell készülni a vészesen közelgő vizsgaidőszakra. Elsőévesek meséltek első egyetemi hónapjaikról.

Szabó Levente, a veszprémi Pannon Egyetem gazdálkodás és menedzsment szakos hallgatója – saját bevallása szerint – a vártnál könnyebben illeszkedett be az új közegbe, ehhez persze hozzájárult az augusztusi gólyatábor is. Levente elismerte, hogy nem volt könnyű kiszakadni az addigi, megszokott környezetéből, hiszen az iskola mellett lakóhelyet is váltott, szerencséjére azonban a gimnáziumi osztályából sokan választották a Pannon Egyetemet, albérletét például két barátjával osztja meg. „Nincs osztályfőnök, mi döntjük el, hogy melyik előadásra megyünk be. Azért már látjuk, hogy nemcsak buliból áll az év, a közelgő zárthelyikre is keményen tanulni kell” – mesélte a Felvi.hu-nak.

A gólyatábor után jön a neheze: vizsgák, zárthelyik és előadások


Nemcsak a szórakozásra és a főiskolás bulikra gondolt Mika László, a Budapesti Gazdasági Főiskola kommunikáció és médiatudományok szakos hallgatója, amikor úgy fogalmazott: a főiskolás élet óriási. Bár tartott attól, hogy nem tud majd beilleszkedni, a félelme már a gólyatáborban elillant. Azoknak, akiknek esetleg nehezebben megy a beilleszkedés, és nem tudtak elmenni a gólyatáborba, a főiskola diákszervezeteit ajánlja. Mint mondta: ezekben nemcsak a csoporttársakat, de a felsőbb éveseket is meg lehet ismerni. László úgy érzi, a gimnázium után remekül sikerült „ritmust váltani", minden sokkal lazább, itt már nincsenek házi feladatok, ugyanakkor az ember magára van utalva. „Ha valami, akár egy irat nem stimmel, vagy betegség miatt hiányoztunk, nem intézi el senki helyettünk. Ez persze az elején szokatlan, de közben már az életre nevel, és ez jó" - tette hozzá.

Rácz Lilla, a Semmelweis Egyetem fogorvosi karának elsőévese is hamar megszokta az egyetemi nyüzsgést. Lilla elmondta: tényleg olyan keményen kell hajtani az orvosin, mint ahogy gondolta, viszont végre azt tanulja, amit mindig is szeretett volna. Könnyen összebarátkozott össze a szaktársaival, a vizsgákra és a zárthelyikre szívesen készül tanulócsoportokban. Ami a pesti életet illeti, a legkönnyebb megoldást választotta, hiszen a testvérével lakik együtt egy albérletben, így senki sem zavarja a tanulásban, és alkalmazkodnia sem kell másokhoz.

Felvi/Edupress
Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.