2010. március. 16. 20:52 Eduline Utolsó frissítés: 2010. március. 16. 14:55 Felsőoktatás

2,4 milliárdos fejlesztést adtak át a Kecskeméti Főiskolán

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) 2,44 milliárd forint támogatásával a Kecskeméti Főiskolán folyó fejlesztés egyik elemét, egy korszerű hegesztő műhelyt adott át kedden Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter.

Kecskemét jó úton halad, hogy Magyarország egyik autóipari központjává váljon - mondta a miniszter a főiskola gépipari és automatizálási karán felújított oktatóegység átadásán. Az ÚMFT keretében eddig Bács-Kiskun megyébe 96 milliárd forint összegű fejlesztési forrás érkezett, melyből Kecskemét 23 milliárd forinttal részesült - fűzte hozzá Varga István. Az 52 millió forintos beruházással elkészült hegesztő tanteremben egyszerre tíz, mikroprocesszor vezérlésű hegesztőgépén a legmodernebb gép- és járműipar hegesztési eljárásokat sajátíthatják el a hallgatók.

A főiskolai hallgatók képzése mellett a tervek szerint a műhelyben felsőfokú szakképzésre, vállalati, és OKJ-s hegesztő tanfolyamok indítására is lehetőség nyílik. Danyi József, a Kecskeméti Főiskola rektora a 2009-ben kezdődött és 2011-ig tartó projektről elmondta: a közel 2,6 milliárd forint összértékű fejlesztési program többek között építési beruházásokat, labor- és szakterem felújításokat, valamint teljes körű informatikai fejlesztést tartalmaz. A fejlesztési projektsorozat lehetővé teszi az intézmény számára a legmodernebb infrastrukturális és technológiai beruházásokat, amelyek révén nemcsak a régió, de az ország egyik legerősebb tudásbázisává válhat a Kecskeméti Főiskola - tette hozzá a főiskola rektora.

A projektsorozat 2010 nyarán kezdődő, legnagyobb értékű - mintegy egymilliárdos - eleme az egykori homokbányai szovjet laktanya egyik kaszárnyájának kutatóközponttá alakítása.


mti



Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.