Immár hét egyetemmel kötött stratégiai megállapodást a MOL Felsőoktatás
Edupress

Immár hét egyetemmel kötött stratégiai megállapodást a MOL

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá december 2-án a MOL a Budapesti Corvinus Egyetemmel, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel, valamint a Szegedi Tudományegyetemmel. A közös kutatói munkára, az oktatók továbbképzésére, illetve a hallgatók gyakorlati ismereteinek bővítésére vonatkozó együttműködést már korábban a Pannon Egyetemmel, a Miskolci Egyetemmel és a Debreceni Egyetemmel is megkötötte az olajipari vállalat.

Immár hét felsőoktatási intézménnyel alakított ki szorosabb kapcsolatokat a MOL, mely együttműködések a vállalatok szakember-igényének feltérképezését, a tananyag-fejlesztését, a gyakorlatorientált képzés erősítését, a tudományos és vállalati regionális kapcsolatrendszer megismerését és kiaknázását szolgálja. Az együttműködésnek köszönhetően az egyetemek a vállalattal közösen szakmai továbbképzési programokat indítanak, a MOL szakemberei pedig részt vesznek a nappali tagozatos, illetve továbbképző tanfolyamok diákjainak oktatásában.

Az olajipari cég a szakmai támogatás mellett anyagi forrásokkal látja el az intézményeket, melyből az egyetemek az infrastruktúrát, az oktatási, valamint a nemzetközi mesterképzési programokat fejleszthetik. Továbbfejlesztik az együttműködést ezen kívül a partnerek az innovációs és az eredményorientált kutatás-fejlesztési feladatok kidolgozásában, de vállalják azt is az intézmények, hogy a MOL profiljába illeszkedő gazdasági és műszaki elemzéseket végeznek. Az együttműködés kiterjed a kutatói tudományos fokozat megszerzésének területén is, hiszen a partnerek az ilyen típusú munkák során a kutatások egy részét a másik félnél végzik majd.

Három évvel ezelőtt már együttműködési megállapodást írtak alá a felek, most pedig ismét három évre szóló megállapodást láttak el kézjegyükkel az intézményi vezetők, illetve a MOL elnök-vezérigazgatója. Hernádi Zsolt az aláíráskor hangsúlyozta: a felsőoktatási intézményeket partnerekként kezelik, a velük kötött együttműködés esetében pedig "nem támogatásról van szó, hanem egy olyan megállapodásról, melyben minden fél csak nyerhet."

 

edupress