10 kérdés, ami minden végzős egyetemistában felmerül Felsőoktatás
Eduline

10 kérdés, ami minden végzős egyetemistában felmerül

Miután végzel az egyetemen, elkezdődik az a bizonyos nagybetűs élet, vége a gondtalan diákéveknek. És ez nem mindig egyszerű.

1. Vajon mi kell az államvizsgára?

2. Hogy lesz ezek után munkám?

3. Mi lesz, ha soha nem tudok elhelyezkedni?

4. Vajon meg fogok tudni élni?

5. Akkor most már nem lesz időm bulizni?

Bebizonyították, hogy igenis jó Budapesten egyetemistának lenni

Olcsóbb a lakhatás, az étel, a közlekedés, na meg persze a sör is, mint nyugaton. A hvg.hu az Uniplaces francia portálra hivatkozva arról ír, hogy Budapest Varsóval és Portóval a legolcsóbb európai egyetemi nagyvárosok közé tartozik. A 15 várost vizsgáló felmérésben a lakbéreket, a tandíjat, a közlekedési költségeket, illetve az étel- és sörárakat vetették össze.

6. Mostantól mindig korán kell kelni?

7. Nem lesz ez mostantól nagyon unalmas?

8. Mi lesz most?

9. Akkor most felnőtt vagyok?

10. Miért ilyen drága a felnőtt BKV bérlet?

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on Közoktatás Székács Linda

Megjöttek a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint - kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.