Rengeteg programon vehettek részt a Szakmák éjszakáján, megnézhetitek például, hogyan működik egy nagy szálloda konyhája, milyen meglepő kéréseket kaptak vendégektől a Hilton Budapest munkatársai, vagy hogyan készülnek a Danubius szállodáiban a különleges vendégek érkezésére.
A Szakmák éjszakáján - amelyet idén április 13-án, vagyis péntek este tartanak - 166 település vesz részt, több mint 4500 programmal készülnek. Minden szakmáról beszerezhetitek a legfontosabb információkat, és ki is próbálhatjátok magatokat bizonyos szakmákban, sőt szétnézhettek több nagyvállalat üzemeiben is.
A Danubius Hotels Group és Budapesti Vendéglátóipairi és Humán Szakképzési Centrum és tagintézményei például izgalmas helyszínné varázsolják a Danubius Hotel Flamencót, 14 állomáson mutatják be a turizmus-vendéglátás és a szállodák világát.
A Danubius Hotel Flamenco konyháján például megtudhatjátok, hogyan működik egy nagy szálloda konyhája, megismerhetitek a híres menük történetét, hírességek kedvenceit, exrém kéréseit. A Hilton Budapest munkatársai történeteket mesélnek arról, melyek voltak az eddigi legkülönlegesebb, legváratlanabb, legmeglepőbb kérések a vendégektől, milyen programok várják a felsővezetők családtagjait. Azt is megtudhatjátok, hogyan készülnek a Danubius szállodáiban a különleges vendégek érkezésére, milyen követelményeket kell figyelembe venniük, és hogyan alkalmazkodnak a sportolók speciális diétájához.
Sőt még egy különleges játékban is részt vehettek. "Von Niedermüller bárónő gyöngysorának lába kélt Magyarország legpatinásabb szállodájában. Oldd meg a rejtélyt, derítsd ki a tettest!" - írják a programajánlóban.
A Szakmák éjszakája rendezvényeire idén is több tízezer embert várnak, a programokon tavaly 46 ezren vettek részt. A rendezvényekre nem kell regisztrálni, a helyszínek teljes listáját itt találjátok.
Zseniális, kétperces teszt: melyik szakma illik hozzád a legjobban?
Milyen hivatást érdemes választanotok? Kétperces tesztet ajánlunk csütörtök reggelre. A Proprofs.com oldalon találtunk rá erre a tíz kérdésből álló "pályaválasztási" tesztre - valószínűleg nem áll erős tudományos lábakon, de azért érdemes kitölteni. Nemcsak azoknak ajánljuk, akik továbbtanulás előtt állnak, hanem azoknak is, akik évek óta a szakmájukban dolgoznak - és kíváncsiak arra, kitalálja-e a teszt a munkájukat.