Így bukhatják a fizetést a nyári munkát vállaló diákok Felnőttképzés
Eduline

Így bukhatják a fizetést a nyári munkát vállaló diákok

Több mint százezer diák keres munkát a nyári hónapokra, körülbelül tízezer cég és közintézmény ajánlatai közül...

Több mint százezer diák keres munkát a nyári hónapokra, körülbelül tízezer cég és közintézmény ajánlatai közül válogathatnak – számolt be a Hír24.

A diákmunka-közvetítők arra figyelmeztetik a tanulókat, munkaszerződés nélkül soha ne kezdjenek el dolgozni: a dokumentumnak tartalmaznia kell a munkavégzés helyét, a feladatok pontos leírását, a munkarendet és a bérezést. Ha nincs munkaszerződés, könnyen kialakulhat vitás helyzet, és az is előfordulhat, hogy a diákok nem kapják meg bérüket.

Iskolaszövetkezetnél biztonságosabb munkát vállalni, ha ugyanis a megbízó cég nem fizet, az iskolaszövetkezet akkor is átutalja a diák bérét.

A fizetések egyébként évek óta változatlanok. Árufeltöltéssel 5-600 forintot, promóciós munkával 6-800 forintot lehet keresni, míg az informatikai feladatokat végző diákok 1000 forintos órabérre számíthatnak. Vagyis napi nyolc órával egy hónap alatt legfeljebb bruttó 160 ezer forintot lehet keresni. A bérekről szóló összefoglalónkat it olvashatjátok el.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.