Nem árulja el a Nemzetgazdasági Minisztérium, hány pedagógus hiányzik a szakképző iskolákból.
"A Nemzetgazdasági Minisztérium által fenntartott középfokú szakképző intézmények tekintetében a nevelési-oktatási feladatellátás zavartalanul biztosított. A betöltetlen pedagógus álláshelyeket a jogszabály által előírt módon a kozlgallas.gov.hu portálon hirdetik meg. Az NGM emellett mindent megtesz annak érdekében, hogy a szakképző intézményekben szakmailag és pedagógiailag is kiemelked ő tudással, készségekkel rendelkező tanárok oktassanak" - így válaszolt Cseresnyés Péter, az NGM munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s képviselő írásbeli kérdésére.
A kozigallas.gov.hu oldalon jelenleg 454 álláshirdetés jelenik meg a "tanár" keresőkifejezésre, ezek egy részét a szakképző iskolákat összefogó szakképzési centrumok tették közzé - az Egri Szakképzési Centrum például angol szakos pedagógust, kollégiumi nevelőtanárt és több mérnöktanárt keres, a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum informatika, történelem és magyar szakos tanárt venne fel, a Szekszárdi Szakképzési Centrumban pedig szakmai elméleti tanár jelentkezését várják.
Odacsapott a Klik a döbbenetes tanárhiányról panaszkodóknak: ez erős tudatlanságra vall
„A pedagógusok esetében is előfordul, hogy állást, munkahelyet váltanak, ennek következtében, a megüresedő álláshelyet meg kell hirdetni a vonatkozó jogszabályoknak megfelelően" - így magyarázta a Klebelsberg Központ azt, hogy a Közigálláson még mindig 300 tanári-tanítói állást hirdetnek az iskolák. Ahogy arról pénteken beszámoltunk, a 24.hu utánanézett, hány magyar települést érint a lokálisnak mondott tanárhiány.
Egyedül vagyok angoltanár két iskolában - rengeteget túlóráznak a tanárhiány miatt a pedagógusok
Döcögősen indult a tanév sok pedagógus számára. Saját óráik mellett hiányzó kollégáik óráit is meg kell tartaniuk azoknak, akik olyan iskolában dolgoznak, amely még mindig keres pedagógusokat egy-két, rosszabb esetben három-négy álláshelyre - a helyettesítésért pedig egy fillért sem kapnak. Három héttel a tanévkezdés után még mindig hemzsegnek a tanári álláshirdetések az álláshirdető oldalakon és a Facebookon.