Több száz forintot spórolhattok, ha jókor mentek moziba: itt vannak a jegyárak Felnőttképzés
Eduline

Több száz forintot spórolhattok, ha jókor mentek moziba: itt vannak a jegyárak

Utánajártunk, hogy mennyiért vásárolhattok diákjegyet a budapesti mozikban.

A Cinema City-mozikban egységesek a jegyárak, diákkedvezménnyel 1250 forintért nézhettek meg 2D-s filmeket, a 3D előadásokra szemüveggel 1610 forintért, ha szemüveg nélküli jegyet vesztek, 1370 forintért ülhettek be. Kora délutáni kedvezménnyel hétfőtől péntekig (csak tanítási és munkanapokon) 16 óra előtt kezdődő előadásra kedvezményesen mehettek be, szintén 1250 forintért.

A Sugár üzletközpont mozija a 2D-s filmekre 1360 forintos diákjegyet értékesít, a 3D-s filmekre pedig 1770 forintos jeggyel ülhettek be. Szerdánként kedvezményes napot tartanak, ilyenkor minden előadás, beleértve a 3D-seket is, 990 forintért látogatható.

A Cirko-Gejzírben 1600 forint a jegyek alapára, hétfőn és kedden tartanak kedvezményes napot, amikor 1000 forintért ülhettek be, extrém filmrajongóknak éves és féléves bérleteket kínálnak 22 ezer és 14 ezer forintért, amelyekkel bármennyi filmet megnézhettek.

Az Uránia Nemzeti Filmszínház teljes árú jegyei 1500 forintba kerülnek, az erkélyre és a páholyokba 1600 forintért ülhettek be. Diákkedvezménnyel, délelőttönként (a délután két órakor induló vetítésig bezárólag) és hétfőnként 1000 forintért ülhettek be.

Olyan film kerül a mozikba, amelyet tényleg kötelező megnézni

Az eredeti bemutató után fél évszázaddal ismét mozivásznon lesz látható Várkonyi Zoltán klasszikusa, a felújított Egri csillagok, amelyet vasárnaptól országszerte vetítenek. A forgalmazó közleménye felidézi, hogy Gárdonyi Géza azonos című történelmi regényéből Nemeskürty István írt forgatókönyvet.

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók Nyelvtanulás Székács Linda

Van, ahol 90 százalékos a bezuhanás - eltűnnek az egyetemista és a 30 év fölötti nyelvvizsgázók

Azok, akik a középiskolás éveik alatt nem szereznek nyelvvizsgát, valószínűleg már nem is fognak. Erre mutatnak rá legalábbis az Oktatási Hivatal Nyelvi Akkreditációs Osztályának adatai, amelyek szerint nem csak a ritkább nyelvekből vizsgázók vannak eltűnőben, hanem huszonéves egyetemisták és a 30 éven felüliek is.