Ennyit kell fizetni a legdrágább képzésekért szeptembertől - felsőoktatási szakképzések Felnőttképzés
Eduline

Ennyit kell fizetni a legdrágább képzésekért szeptembertől - felsőoktatási szakképzések

2013 szeptemberétől a felsőfokú szakképzést a felsőoktatási szakképzés váltja fel: az új, kétéves képzéseket csak egyetemek és főiskolák indíthatják el. Megnéztük, mennyit kell fizetnetek a legdrágább szakokon.

A felsőoktatási szakképzéseken is az intézményi kapacitás és a felvételizők összpontszáma határozza meg, hogy ki juthat be állami ösztöndíjas helyre. A minimumponthatár 200 pont, ezt az emelt szintű érettségiért járó, de a más jogcímen kapott többletpontok nélkül kell elérni. Az alap- és osztatlan képzésekkel ellentétben nemcsak az érettségi, hanem a tanulmányi pontokat is duplázhatjátok. Milyen felsőoktatási szakképzések indulnak szeptembertől állami ösztöndíjas, nappali formában? Itt találjátok a teljes listát.

Diploma továbbra sem jár a felsőoktatási szakképzésért, de ha a képzés elvégzése után ugyanazon a területen jelentkeztek alap- vagy osztatlan szakra, a megszerzett kreditek 75 százalékát beszámítják (a kétéves képzés alatt 120 kreditet kell összegyűjteni, tehát 90-et számítanak be). A legfontosabb tudnivalókat a felsőoktatási szakképzésekről itt találjátok. Feleannyian jelölték meg első helyen a kétéves képzések valamelyikét, mint tavaly: erről itt olvashattok. A 2013-as felvételi ponthatárokat itt találjátok majd.

Ezek a legdrágább képzések

Ha nem sikerül állami ösztöndíjas helyet szerezni, 70 és 200 ezer forint közötti önköltséggel kell számolnotok szemeszterenként, a gazdasági és médiával kapcsolatos képzések a legdrágábbak.

Az emberi erőforrások képzés humánpolitika szakiránnyal a Budapesti Gazdasági Főiskolán félévenként 180 ezerbe, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolán 200 ezerbe, az egri Eszterházy Károly Főiskolán 158 ezerbe, a Károli Gáspár Református Egyetemen pedig 150 ezerbe kerül.

A Pannon Egyetemen szemeszterenként 140 ezer forintot kell fizetni ezért a képzésért, a Pécsi Tudományegyetem karain pedig 110, illetve 115 ezer forintba kerül egy félév. A Szent István Egyetemen 120, a Zsigmond Király Főiskolán pedig 160 ezer forintot kell fizetni.

A gazdálkodási és menedzsment projektmenedzsment szakiránya az Általános Vállalkozási Főiskolán szemeszterenként 160 ezer forintba kerül, a BGF karain 130, illetve 180, a BKF-en pedig 200 ezer forintot kell fizetnetek. A Miskolci Egyetemen, az Edutus, illetve a Gábor Dénes Főiskolán 130 ezer forintba kerül egy félév. A Nyugat-magyarországi Egyetemen és a Széchenyi István Egyetemen 150 ezer forintot, a Pannon Egyetemen 140 ezret, a Szent István Egyetemen pedig 120 ezer forintot kell egy szemeszterért fizetnetek, ha önköltséges helyre kerültök be.

A kereskedelem és marketing képzés a BGF-en 180 ezer, a BKF-en pedig 200 ezer forintba kerül, a Kaposvári Egyetemen 110 ezer forintot kell fizetnetek. A Károly Róbert Főiskolán szemeszterenként 135 ezerbe, a Szolnoki Főiskolán pedig 160 ezerbe kerül a képzés. A Szegedi Tudományegyetemen 185 ezer forintot kell fizetnetek egy félévért.

A nemzetközi gazdálkodási képzés szakirányain az Általános Vállalkozási Főiskolán félévenként 160 ezer, a BGF-en 180 ezer, a BKF-en pedig 200 ezer forintot kell fizetni. A Miskolci Egyetemen 130, a Pannon Egyetemen pedig 140 ezer, a Szolnoki Főiskolán és a Zsigmond Király Főiskolán 160 ezer forint egy félév.

A kommunikáció és média képzés kommunikátor szakirányáért a BGF-en 198 ezer forintot, a BKF-en 200 ezer forintot, a Pécsi Tudományegyetemen pedig 190 ezer forintot kell fizetnetek. A Debreceni Egyetemen 150 ezerbe, a Dunaújvárosi Főiskolán 120 ezerbe, a Kaposvári Egyetemen pedig 80 ezerbe kerül egy félév. Az egri Eszterházy Károly Főiskolán 158 ezer, a Kodolányi János Főiskolán 150 ezer, a Károlin 175 ezer forintot kell fizetnetek, míg a Nyíregyházi Főiskolán 100 ezer forintba, a Nyugat-magyarországi Egyetemen pedig 110 ezer forintba kerül egy szemeszter.

A televíziós műsorkészítő képzés a BKF-en szemeszterenként 200 ezer forintba kerül, a Dunaújvárosi Főiskolán 120 ezer, az Eszterházy Károly Főiskolán pedig 158 ezer forintot kell fizetnetek. A Károlin 198 ezerbe, a Kodolányin és a Szegedi Tudományegyetemen pedig 150 ezerbe kerül egy félév. A Kaposvári Egyetemen ez a képzés is 80 ezer forint.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.