Tuti, hogy ezek a legfurább állások a világon Felnőttképzés
Eduline

Tuti, hogy ezek a legfurább állások a világon

Néznéd pénzért, ahogy valaki a kisdolgát végzi? Vagy számolnál napestig hattyúkat? A legfurább állások.

WC-felügyelő

Kínában 16 dollárnak megfelelő büntetést kapnak azok, akik nem rendeltetésszerűen használják a nyilvános mosdókat – értsd, ha félremegy. De ahhoz, hogy büntetést lehessen kiróni, valakinek nézni is kell, ki szegi meg a szabályokat. Így direkt erre a feladatra alkalmaznak embereket - írta a quora.com.

Bérelt esküvői vendég

Bár számos amerikai film is született már arról, hogy szülőket vagy éppen barátokat béreljen valaki az esküvőjére, ez a valóságban is létezik. Sőt, külön szakma született a bérvendégekre. Ez főleg Indiában dívik, ahol a vendégek száma mutatja egy család társadalmi helyzetét. Ezért hiába hatalmas a család maga, még a biztonság kedvéért bérelnek is vendégeket.

Rendszámtábla-takaró

A szmog és a légszennyezettség miatt korlátozták az autóforgalmat Teheránban: vannak napok, amikor csak a páros számmal végződő rendszámmal rendelkezők közlekedhetnek bizonyos belvárosi területeken, vannak, amikor a páratlanok. Ezt a helyiek úgy próbálják kijátszani, hogy a közismert helyeken elhelyezett megfigyelő kamerák környékén lézengőket felfogadják, hogy sétáljanak az autó mögött, amíg lassan átcsúsznak a kamera látókörén.

Bringakiemelő

Azt mindenki tudja, hogy Hollandiában imádnak bringákkal járni, de van egy rossz szokásuk a hollandoknak: ha megunják a kerékpárt, simán belevágják a csatornába. Ezért a város felfogadott olyan embereket, akiknek az a feladata, hogy kihalássza a vízből a bicikliket.

Hattyúszámláló

Egyes angliai megyékben van egy olyan munkakör, melyben a hattyúkat számlálják minden évben. A helyzet az, hogy egy, a 12. századig visszanyúló ősi hagyományról van szó, amit végül 1482-ben, IV. Eduárd uralkodása idején iktattak törvénybe. Értelme annyi volt, hogy a hattyúk hagyományosan az uralkodó tulajdonát képezték, ezért kellett megszámlálni és megjelölni őket. Ma már ennek nyilván inkább környezetvédelmi okai vannak.