Magyar fizikus tarolt az informatikusok nemzetközi versenyén Felnőttképzés
Eduline

Magyar fizikus tarolt az informatikusok nemzetközi versenyén

A GE nagy teljesítményű, legösszetettebb számítógépeinek kommunikációját kellett dekódolni egy nemzetközi versenyen, a szoftvermérnökök és adattudósok, valamint informatikusok között végül egy magyar fizikus volt a befutó.

A 29 éves Szabó Zoltán nyerte a GE globális informatikai versenyét, amelybe világszerte több mint 1000 IT szakember kapcsolódott be a Twitteren, hogy informatikai és kódfejtő képességeiket felhasználva előrébb jussanak a játékban - írja a cég közleménye. A fiatal magyar szakember 2 hét alatt fejtette meg a feladványt, így ő nyerte meg a 10.000 dolláros díjat, amelyet a GE annak a játékosnak ajánlott fel, aki elsőként fejti meg a kódot.

Az "ipari internet" – vagyis a gépek, személyek és adatok integrált hálózata – egyre nagyobb jelentősségűvé válik a hagyományos internet mellett. A fejlesztésében hatalmas a verseny, ezért a legjobb szakemberek után állandó a kereslet. A résztvevő 25 ország közül Magyarország egyike azoknak, ahol a legmagasabb volt a résztvevők aránya.

Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországot a legaktívabb országok között láthattuk ebben a nagyszabású megmérettetésben. Mindez tükrözi a magyar szakemberek technológia iránti elhivatottságát és tudását, amely alapja lehet a jövő digitális gazdaságának hazánkban és a régióban

– fogalmazott Molnár Péter, a GE Magyarországi Digitális Fejlesztési Központjának vezetője. A világ kódfejtőinek elitjéből csak Szabó Zoltánnak, a 29 éves fizikusnak, a kriptográfia, a modern IT algoritmusainak és a dekódolás rajongójának sikerült rájönnie a megoldásra. A fiatal szakember azért jelentkezett a versenyre, hogy a doktori értekezésének írása közben felfrissítse az elméjét.


“Ez volt a tökéletes kihívás számomra. Mivel a kriptográfia nagy szenvedélyemmé vált az elmúlt évben, így nem gondolkodtam sokat azon, hogy csatlakozzak a játékhoz

– mondja Szabó Zoltán, a Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet munkatársa. “A játék első két feladata viszonylag könnyű volt, de a harmadik feladvány megoldása két hétig tartott” – tette hozzá.

Zoltán jelenleg azt várja, hogy a világ többi informatikusa is megfejtse a feladványt, mivel a verseny még nem zárult le. A nemzetközi megmérettetés győzteseként megérdemelten nyerte meg a 10.000 dolláros díjat, emellett részt vehet a GE Minds + Machines elnevezésű, San Franciscóban megrendezendő konferenciáján is novemberben, ahol olyan szakemberekkel találkozhat, akik szintén megértik a mesterséges intelligencia emberi nyelvét.

Zsinórban harmadjára szereztek díjat magyar egyetemisták a Microsoft versenyén

A technológiai óriás Imagine Cup nevű versenyén idén harmadik lett a debreceni csapat az egyik főbb kategóriában, orvosi fejlesztésük sokat segíthet a frissen végzett orvosoknak, hogy minél jobb diagnosztizálják a betegeket. Két éve a magyar fitness-tamagocsi Tep, tavaly az idén kiadott Pokemon Go-hoz hasonló turisztikai kalandjáték, a Mistory nyert díjat a Microsoft legnagyobb tudományos fejlesztői versenyén - számolt be az .

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.