Ma nyílt meg a Future Work Festival - és mi is ott voltunk Felnőttképzés
Eduline

Ma nyílt meg a Future Work Festival - és mi is ott voltunk

A több napon át tartó programon, számtalan más előadó mellett, az Eduline csapata is részt vesz. Keressetek minket bátran!

Mit fogsz dolgozni egy olyan világban, ahol már most automaták intézik ügyeidet, robotok csetelnek helyetted, és hamarosan drónok szállíthatják vacsorára a pizzádat? Jól nézd meg a könyvtárost, raktárost, kamionsofőrt, privát bankárokat, könyvelőket, mert tíz éven belül megszűnnek ezek a szakmák. De akkor honnan tudod meg, hogy merre indulj, mit tanulj és milyen „jövőtálló” állások várnak rád? A Future Work Fesztiválon megkapod a kérdéseidre a választ!

- ez áll a mai napon kiteljesedő Future Work Festival ajánlójában. Azok, akik ellátogattak - vagy ellátogatnak - valamelyik előadásra, workshopra vagy standhoz, valóban egy lépéssel közelebb kerülnek a kialakuló trendekhez és a jövő elvárásaihoz.

Bár a fesztivál központi napja május 17., még egy héten keresztül, 12 helyszínen találtok érdekes workshopokat, melyek segítenek a leendő szakmák megismerésében és egyszerre továbbképzést is nyújtanak.

Ott voltunk!

A mai napon az Akvárium klubban mi is jelen voltunk. Vezető szerkesztőnk, Szabó Fruzsina 40 percen keresztül beszélgetett, mint meghívott vendég. Felmerült az online oktatsról és jövő témája, ezeken keresztül pedig olyan kérdések merültek fel, mint például:

  • Van-e különbség abban, hogy fizetsz-e a tartalomért vagy sem?
  • ez mennyire motiválhatja az embereket?
  • A felnőttoktatás lehetőségeinek kérdésköre.
  • Az EU tendenciája azzal kapcsolatban, hogy a Skype-os egyetemi felvételik és államvizsgák egy konzervatív egyetemen is megvannak.
  • Ettől ez az online oktatásá válik-e?
  • Le vagyunk-e maradva?

Ezek után a kérdések után a gyakornokság került a középpontba. Mégpedig, hogy a tapasztalat szerzés, előrelépés – élvezet – anyagi rész háromszögön belül hogyan döntenek a diákok. Felmerült a kérdés: Mikor érdemes elkezdeni gyakornokoskodni? Segítenek-e valóban a frissdiplomás programok azoknak, akik nem dolgoztak gyakornokként, így nincs munkatapasztalatuk.

De nem csak mi!

A rendezvényen számos más szervezet mellett az Óbudai Egyetem is képviseltette magát. Az egyik legizgalmasabb és legrendhagyóbb standdal készültek, ahol kézzel gyártott, szinte önműködő robotokat próbálhattak ki az érdeklődők.

A szerkezetek amellett, hogy a jövőre fókuszálták, azt is bemutatták, mivel fog találkozni az, aki az Óbudai Egyetemen folytatja tanulmányait.

És ami még most következik:

A következő egy hétben is számos programon tudtok részt venni a fesztivál keretén belül. Részletesebb leírást és a pontos helyszíneket az alábbi oldalán találjátok meg.

„Pilótának lenni az egyik legjobban jövedelmező végzettség” Felnőttképzés Székács Linda

„Pilótának lenni az egyik legjobban jövedelmező végzettség”

Egyre több magyar egyetem indít „pilótaképzést”, vagyis repülőmérnök vagy légijármű-üzemeltetési szakmérnök szakot. Köztük a győri Széchenyi István Egyetem is, amely először 2025 februárjában fogadja a felvett hallgatókat. A képzésről Némethné Farkas Katával, az intézmény Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központjának vezetőjével beszélgettünk. A cikk a HVG Diploma 2025-ös kiadványában jelent meg.