Itt vannak a részletek: ez kell a jogosítványhoz Felnőttképzés
Eduline

Itt vannak a részletek: ez kell a jogosítványhoz

Milyen elméleti tanfolyamon kell részt vennetek, hány órát, illetve kilométert kell vezetnetek a jogsiért?

Ha szerencsétek van, már néhány hónap alatt megszerezhetitek a jogsit

Ha autóvezetői, vagyis B kategóriás jogosítványt szeretnétek szerezni, át kell mennetek az elméleti (KRESZ-), a gyakorlati, illetve az elsősegélyvizsgán.

A KRESZ-tanfolyam hét alkalomból áll, egy alkalom körülbelül három óra, hivatalosan négyszer negyvenöt perc. Így az elméleti oktatás során összesen 28 tanórán kell részt vennetek.

Ha megvan a vizsga, mehettek a gyakorlati tanfolyamra: legalább 30 órát kell vezetnetek, a harmincadik maga a forgalmi vizsga. A másik szabály, hogy legalább 580 kilométert kell mennetek a tanfolyam során - ha 30 óra alatt ez nem jön össze, pótórákat kell vennetek.

Az elsősegélyvizsga előtt nem kötelező tanfolyamra járnotok, de mindenképpen hasznos, mivel az újjáélesztést majd egy speciális babán kell bemutatnotok. Az elsősegély-tanfolyam összesen hat-nyolc tanórából áll, általában két alkalomra bontva.

Fontos, hogy a KRESZ-tanfolyam megkezdésétől számított kilenc hónapon belül mindenképpen el kell mennetek vizsgázni. Ha elsőre nem mentek át, három hónapon belül tehettek pótvizsgát. Ha ez sem sikerül, akkor meg kell ismételnetek a KRESZ-tanfolyamot is.

A sikeres KRESZ-vizsga után még két évetek van, hogy megszerezzétek a jogosítványt. Ha ez nem sikerül, újra kell járnotok a KRESZ-tanfolyamot és újra le is kell vizsgáznotok, vagyis az egész procedúrát elölről kell kezdenetek.

Arról, hogy mi szükséges még a jogosítványhoz, illetve az árakról itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.