Drasztikusan visszaesett a felsőoktatási szakképzésre jelentkezők száma Felnőttképzés
Eduline

Drasztikusan visszaesett a felsőoktatási szakképzésre jelentkezők száma

Felére esett vissza a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezők száma – derül ki a 2013-as felvételi friss...

Felére esett vissza a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezők száma – derül ki a 2013-as felvételi friss statisztikáiból. Míg 2012-ben több mint 7500-an, az idén mindössze 3456-an jelölték meg a kétéves szakokat első helyen.

2013 szeptemberétől megszűnik a felsőfokú szakképzés, helyét a felsőoktatási szakképzés veszi át, amelyet csak főiskolák és egyetemek indíthatnak. Diploma továbbra sem jár a második tanév végén, de aki ugyanazon a szakterületen jelentkezik alap- vagy osztatlan szakra, a megszerzett kreditek 75 százalékát megkapja (a kétéves képzés alatt 120 kreditet kell összegyűjteni, tehát 90-et számítanak be). Itt olvashatjátok legfrissebb cikkeinket a felsőoktatási szakképzésekről.

A felsőoktatási szakképzésre jelentkezőknek legalább 200 pontot kell összegyűjteniük az 500-ból az emelt szintű érettségiért kapott többletpontokkal együtt, de a más jogcímen szerzett többletpontok nélkül. Az alap- és osztatlan képzésekkel ellentétben a felsőoktatási szakképzéseken nemcsak az érettségi pontokat, hanem a tanulmányi pontokat is meg lehet duplázni. A háromféle lehetőség – az érettségi pontok, a tanulmányi pontok megduplázása, illetve a kettő összeadása – közül mindig a legmagasabbal számolnak.

Friss felvételi statisztikák

A tíz legnépszerűbb alapszak és a legtöbb jelentkezőt vonzó osztatlan szakok

Az öt legnépszerűbb mesterszak

A tizenhat, központilag meghatározott ponthatárral rendelkező szak statisztikái

Drasztikusan visszaesett a kommunikáció szakra jelentkezők száma