Ez a jövő állása a techcégeknél, és brutálisan jól fizet Felnőttképzés
Eduline

Ez a jövő állása a techcégeknél, és brutálisan jól fizet

A Szilícium-völgyben a jövő nem a kódolóké, hanem a kreatív szövegíróké?

Egyre több egykori politikai szövegíró hagyja ott az Egyesült Államok keleti partvidékét, hogy nyugaton keressen más utakat. Emiatt az OZY kolumnistája, Leslie Nguyen-Okwu azt állítja, a kreatív szövegíróké lesz a techipar jövője.

Joe Biden alelnök egykori szövegírója ma a Google-vezér Eric Schmidtnek dolgozik, Nick Papar, a Fehér Ház egykori helyettes sajtótitkára pedig a lakásmegosztó Airbnb szóvivője. Mark Zuckerberg pedig azt a Kyle O'Connort vette fel beszédírójának, aki korábban Obamának dolgozott.

A keleti parti techóriások rájöttek, hogy csak kódoló zsenikkel nem fognak tudni hatékonyan szólni a tömegekhez. Az amerikai politikusok pedig félhetnek, hiszen sokkal jobb fizetésekkel csábítják a beszédírókat ezek a cégek, melyeknek a befolyásuk növekedésével egyre fontosabb, hogyan kommunikálnak a társadalommal.

Míg egy Fehér Házben dolgozó kommunikációs szakember 50 ezer és 70 ezer dollár közt keres egy évben, addig például a fent említett O'Connor 200 ezret vihet haza. Ez nagyjából a duplája egy átlagos szoftvermérnöki bérnek.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.