Ez a jövő állása a techcégeknél, és brutálisan jól fizet Felnőttképzés
Eduline

Ez a jövő állása a techcégeknél, és brutálisan jól fizet

A Szilícium-völgyben a jövő nem a kódolóké, hanem a kreatív szövegíróké?

Egyre több egykori politikai szövegíró hagyja ott az Egyesült Államok keleti partvidékét, hogy nyugaton keressen más utakat. Emiatt az OZY kolumnistája, Leslie Nguyen-Okwu azt állítja, a kreatív szövegíróké lesz a techipar jövője.

Joe Biden alelnök egykori szövegírója ma a Google-vezér Eric Schmidtnek dolgozik, Nick Papar, a Fehér Ház egykori helyettes sajtótitkára pedig a lakásmegosztó Airbnb szóvivője. Mark Zuckerberg pedig azt a Kyle O'Connort vette fel beszédírójának, aki korábban Obamának dolgozott.

A keleti parti techóriások rájöttek, hogy csak kódoló zsenikkel nem fognak tudni hatékonyan szólni a tömegekhez. Az amerikai politikusok pedig félhetnek, hiszen sokkal jobb fizetésekkel csábítják a beszédírókat ezek a cégek, melyeknek a befolyásuk növekedésével egyre fontosabb, hogyan kommunikálnak a társadalommal.

Míg egy Fehér Házben dolgozó kommunikációs szakember 50 ezer és 70 ezer dollár közt keres egy évben, addig például a fent említett O'Connor 200 ezret vihet haza. Ez nagyjából a duplája egy átlagos szoftvermérnöki bérnek.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.