Amerikai pályakezdők milliói nem találnak rendes állást Felnőttképzés
Eduline

Amerikai pályakezdők milliói nem találnak rendes állást

A 2006 óta főiskolát vagy egyetemet végzett pályakezdők 51 százaléka talált teljes munkaidős állást, 11 százalékuk...

A 2006 óta főiskolát vagy egyetemet végzett pályakezdők 51 százaléka talált teljes munkaidős állást, 11 százalékuk egyáltalán nem dolgozik – adta hírül a Rutgers University legfrissebb felmérésének eredményét a Huffingon Post.

A tanulmány szerint azok vannak a legrosszabb helyzetben, akik 2009 után szereztek diplomát: kevesebb mint ötven százalékuk talált 12 hónap alatt a végzettségének megfelelő állást. Ráadásul a friss diplomások fizetése is csökkent: míg a 2007-ben végzettek átlagosan havi 2500 dollárt, vagyis 575 ezer forintot kerestek, addig a 2009-es évfolyamnak már 2250 dolláros, azaz 520 ezer forintos bérrel kell beérnie.

Ennek többek között az az oka, hogy a pályakezdők sokszor nem a végzettségüknek megfelelő pozícióban dolgoznak. A tanulmány szerint a diplomás pályakezdők 43 százaléka mondta azt, hogy a jelenlegi munkájához nem kell egyetemi végzettség.

Az amerikai gazdaságpolitikai intézet szerint a kedvezőtlen gazdasági viszonyok miatt várhatóan a következendő 10-15 évben is ilyen nyomottak maradnak a friss diplomások bérei. Pincérnek és portásnak állnak az amerikai pályakezdők – összefoglalónkat itt olvashatod.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.