Sajátos nevelési igényű gyerekek befogadására indít programot az SOS Gyermekfalvak Felnőttképzés
Eduline

Sajátos nevelési igényű gyerekek befogadására indít programot az SOS Gyermekfalvak

Nevelőszülői programot indított az SOS Gyermekfalvak alapítvány. Az egyéni bánásmódot, illetve kiemelkedő figyelmet igénylő gyerekek befogadása a cél.

Általában a nevelőszülőknél 3-5 gyerek is szokott lenni egyszerre, de a programba jelentkezőkhöz - egy speciális képzés elvégzése után - csak egy fiatalkorú kerül majd, így több figyelmet tudnak fordítani rá – olvasható a Népszaván.

A szervezet készített egy online kutatást a kezdeményezés előtt, amelyben azt mérték fel, hogy melyik család milyen problémákkal küzdő gyereket tudna beilleszteni a saját életébe. Ebből az derült ki, hogy magával a befogadással kapcsolatban sokan toleránsak, de a nehézségekkel küzdő kiskorúakkal szemben már szkeptikusabbak.

A kor és a nem is számít

Minden ötödik ember örökbefogadna akár egy alsó tagozatost is, de a legtöbben inkább az óvodásokat preferálják, illetve szívesebben választanak lányokat - derül ki a kutatásból.

A problémák terén határozott eredmények születtek: a válaszadók 70 százaléka elutasító a kábítószerfüggőkkel szemben, de minden második ember nem fogadna be pszichés beteget, értelmi sérültet, magát vagdosó vagy prostitúcióba keveredettek gyereket sem. Szintén megosztó a cigarettázás is, valamint a mozgásszervi vagy magatartási problémákkal rendelkező gyerekekhez való hozzáállás. Több szülő nyilatkozott úgy, hogy inkább fogadna örökbe menekültet, mint romát, de minden hatodik ember a látható esztétikai sérüléssel rendelkezőkkel szemben is elutasító. Legkevésbé a tanulási nehézségek zavarják a megkérdezetteket.

Az SOS szakmai vezetője szerint egyébként az állami gondoskodásban élő gyerekek minimum 20 százaléka igényel különleges bánásmódot.