Idén is ezrek tanulhatnak ingyen informatikusnak - még jelentkezhettek Felnőttképzés
Eduline/MTI

Idén is ezrek tanulhatnak ingyen informatikusnak - még jelentkezhettek

Az első szakasz augusztusban indul, ezt követi majd a többi egymásra épülő rész is a másodszor meghirdetett ingyenes informatikai képzésekben.

Augusztus 9-ig lehet jelentkezni a 100 százalékban államilag támogatott informatikusképzésre, amelyet az Újratervezés Programban második alkalommal indított el idén nyáron az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) – közölték a program lebonyolításában résztvevő programozóiskolák az MTI-vel.

Az első részben az a cél, hogy a jelentkezők felmérjék, mennyire áll közel hozzájuk az IT, és megismerjék többek között a Windows rendszer működését, valamint a webfejlesztés alapjait.

A második szakaszban a résztvevők már piacképes tudást és államilag elismert bizonyítványt szerezhetnek egyebek mellett szoftvertesztelőként vagy rendszerüzemeltetőként. A szakképesítést megszerzők közel fele – a legjobbak – kezdhetik meg jövő februárban a program harmadik, 2 hónapig tartó szakaszát, az úgynevezett haladó és gyártóspecifikus képzéseket.

Mennyi ideig tart a képzés első része?

A tervek szerint az online tananyag feldolgozása - előzetes tudástól függően - napi 2-6 óra elfoglaltságot jelent majd.

Hol vannak az oktatóközpontok?

A program négy oktatóközpontja – a Codecool, a Green Fox Academy, a PROGmasters és a Training360 – az országos informatikai szektor felnőttképző intézményei.

Milyen tudást szerezhettek?

A képzés alatt alapvető digitális készségeket szerezhettek, illetve a programozás alapjaiba is betekintést nyerhettek egy weboldal felépítésén keresztül. Ahogy fent is írtuk, az első részben alapszintű informatikai ismereteket szerezhettek a felhő alapú munkavégzéssel, a biztonságos netezéssel, a Windows rendszerrel és a hálózati alapismeretekkel kapcsolatban.

Kik jelentkezhetnek?

Bárki, aki elmúlt 18 éves. A résztvevők összetétele tavaly is igen vegyes volt – mondták a szervezők.

Ha nem sikerül a vizsga, kell utólag fizetni a képzésért?

Nem, sikertelen vagy el nem végzett záróvizsga esetén sincsen visszafizetési kötelezettség. A programról bővebben itt írtunk.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.