Háztartási tanácsokról, a kovászról, ökológiai kölcsönhatásokról, az influenzáról és a genetikáról is kaptak kérdéseket a diákok a középszintű biológiaérettségin - tudta meg az eduline.
Miért érdemes a húsok mindkét oldalát megpirítani a sütés elején? Miért jó a hasmenésre az orvosi szén? Miért kell tejfölt tenni a házi tejbe? Ezt is kell tudniuk azoknak a diákoknak, akik középszinten érettségiznek bioszból.
A középszintű bioszérettségi hivatalos megoldása
Az emelt szintű bioszérettségi hivatalos megoldása
A középszintű bioszérettségi nem hivatalos megoldását itt találjátok.
A középszintű biológiaérettségi 120 percig tart, az idei vizsgázók kilenc - több részből álló - feladatot kaptak, többek között a genetika, az öröklésmenetek, a populációk közötti kölcsönhatások témaköréből. A diákok az írásbelin számológépet használhatnak, a feladatok megoldásával összesen száz pontot lehet szerezni.
Középszinten 902 helyszínen összesen 8 715 vizsgázó írásbelizik biológiából. Magyarul 8 701-en, angolul és németül tizennégyen érettségiznek. Emelt szinten 91 helyszínen 5 417-en vizsgáznak, közülük tizenhárman angolul és németül. Itt találjátok folyamatosan frissülő tudósításunkat a bioszérettségiről, a vizsga után jövünk a nem hivatalos megoldással!
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |