Ilyen lesz az emelt szintű informatikaérettségi: feladatok és pontozás Érettségi-felvételi
Eduline

Ilyen lesz az emelt szintű informatikaérettségi: feladatok és pontozás

Kedden az emelt szintű informatikaérettségivel folytatódik az érettségi szezon. Milyen témakörök kerülnek elő a gyakorlati vizsgán? Hány percet kapnak a diákok a feladatok megoldására?

Emelt szinten 240 perces a gyakorlati vizsga, az időt tetszés szerint oszthatjátok be, a feladatok megoldási sorrendjét is ti határozzátok meg. A vizsgán különböző témakörökből kaptok feladatokat: a szövegszerkesztést, a prezentációt, a grafikát és a weblapszerkesztést tartalmazó feladatsor megoldásáért 30 pont, a táblázatkezelésért 15 pont, az adatbázis-kezelésért 30 pont, míg az algoritmizálásért és az adatmodellezésért 45 pont jár.

Az emelt szintű informatikaérettségi feladatsorát itt találjátok.

Az informatikaérettségi javítási-értékelési útmutatóját innen tölthetitek le

A részfeladatokra kapható pontokat itt tudjátok megnézni, a megoldásokat pedig itt találjátok.

Az érettségi előtt már minden diák tudja, hogy milyen szoftverekkel fog vizsgázni, a felhasználói adatokról és arról, hogy a befejezett munkát hová kell majd mentenetek, a rendszergazda tájékoztat majd benneteket közvetlenül a vizsga előtt. Itt találjátok az előző évek feladatsorait.

A digitális műveltséget mérik

Az emelt szintű informatikaérettségi feladatait két részre lehet osztani: a gyakorlati vizsga egyrészt a digitális műveltséget méri, azt, hogy mennyire tudjátok használni az irodai csomagot, tudtok-e weblapot, táblázatot és szöveget szerkeszteni, képeket kezelni, illetve prezentációt készíteni. Ilyen tudás nélkül nem lehet az egyetemen boldogulni.

Az emelt szintű vizsga másik része a programozáshoz kapcsolódik: Charaf Hassan, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának egyetemi docense tavaly az eduline-nak úgy nyilaktozott, csaknem mindegy, hogy az egyetemre felvételiző diákok melyik nyelven tudnak programozni, a lényeg, hogy a programíráshoz szükséges gondolkodásmódot elsajátítsák.

Feladatsorok és megoldások az eduline-on

Az eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, iratkozzatok fel hírlevelünkre, vagy lájkoljátok Facebook-oldalunkat. Az érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Emelt szintű informatikaérettségi: még nem kötelező, de jó, ha van

Az idén harmincnégy szakon kötelező az emelt szintű érettségi: a népszerű bölcsészképzések mellett két gazdasági, egy jogi, három műszaki és számos társadalomtudományi szakon is ehhez kötik a felvételit. Ugyanakkor a informatikai alapszakokon egyelőre nem kötelező az emelt szintű informatikaérettségi, igaz, a nagyobb egyetemek képzéseire nehezen lehet bejutni enélkül.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.