Informatikaérettségi: feladatsorok és friss infók itt! Érettségi-felvételi
Eduline

Informatikaérettségi: feladatsorok és friss infók itt!

Ma a középszintű informatikaérettségivel folytatódnak a vizsgák: itt megtaláljátok a legfontosabb infókat, és ismét kikérjük a vizsgázók és a szaktanárok véleményét a feladatokról. A nap támogatását köszönjük az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának!

A középszintű informatikaérettségi hivatalos javítókulcsa

14:52
"Az adatbázissal szenvedtem sokat"

Nem mindenkinek volt elegendő az idő, de volt olyan is, aki fél órával hamarabb kijött a vizsgáról. Diákokat kérdeztünk a középszintű informatikaérettségiről. Cikkünket itt olvashatjátok el.

13:39
Milyen lesz a szóbeli vizsga?

A szóbeli vizsga egyetlen tétel kifejtéséből, valamint egy-két perces beszélgetésből áll, amely a vizsgázónak a témakörhöz kapcsolódó kommunikációs képességét tárja föl. A tételt a vizsgázónak önállóan kell kifejtenie. Közbekérdezni csak akkor lehet, ha teljesen helytelen úton indult el, vagy nyilvánvaló, hogy elakadt. (Ez esetben segítő kérdést lehet feltenni, amennyiben a szóbeli felelet első részére szánt felelési időbe még belefér.) Amikor a vizsgázó befejezte a tétel kifejtését, a vizsgáztató párbeszédet kezdeményez a témához kapcsolódóan - írja az Oktatási Hivatal.

12:54
A középszintű feladatsor második részét itt nézhetitek meg.

12:51
A középszintű feladatsor első részét itt találjátok

12:37
"Botrányosan nehéz feladat is volt"

Itt olvashatjátok az eduline olvasóinak véleményét a középszintű feladatsorról.

12:33
Az egyik első vélemény

Az előző évekéhez képest sokkal nehezebb és fogósabb volt. Aki nem gyakorlott gépkezelő, és nem vágja nagyon az egészet, annak esélye nem lehetett. Wordben teljesen más filmről volt minta odarakva, mint amit el kellett készíteni, és a szövegtükör fogalmát szerintem elég meredek volt belerakni. Az Excelben a megyénkénti összesítést volt nehéz megoldani másolható képlettel. Nem értem, hogy miért nincs weblapszerkesztési feladat újabban... Elég nehéz volt csak görbe vonalakkal egy gitárt szerkeszteni, illetve elég sok időt elvett... Az Accessben pedig a botrányosan egyszerű és a botrányosan nehéz feladat között minden volt. Egyik sem volt könnyű, de megoldhatatlan sem :) Az nyomi gitárrajzolás tépte az idegeimet, egy inyupinyurit :)

12:24
Milyen volt az idei feladatsor?

„Az adatbázis-kezelés volt a legnehezebb feladat, nem csoda, hogy ettől tart a legtöbb diák” – mondta az eduline-nak Erdélyi Krisztina, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának adjunktusa az idei középszintű informatikaérettségiről. „Az első három – szövegszerkesztési, prezentáció- és táblázatkészítési – feladatot rutinból meg lehetett csinálni, ha valaki begyakorolta, hogy mit hol talál, nem lehetett problémája, viszont az adatbázis-kezelésnél nem lehetett sémákban gondolkodni, át kellett látni a feladatot” – magyarázta, hozzátéve: az idei középszintű érettségi feladatai érdekesek és sokszínűek voltak. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

12:01
Ez az idei érettségi legnagyobb rejtélye

A közép- és emelt szintű informatikaérettségin az egyetlen segédeszköz a vonalzó - a számítógépeken és az szoftvereken kívül, persze. De mire lehet használni egy számítógépes gyakorlati vizsgán egy vonalzót? A teljes cikket itt olvashatjátok el.

11:41
Milyen volt? Várjuk a véleményeket kommentben!

11:17
Hány pont jár a feladatok megoldásáért?

A szövegszerkesztési feladat 40, a prezentáció-, a grafika- és weblapkészítés 30, a táblázatkezelés 30, az adatbázis-kezelés 20 pontot ér.

11:00
És itt a vége

Nemsokára jövünk a feladatsorokkal, diákokat és tanárokat kérdezünk az érettségiről.

10:52
Már csak pár perc...

és vége a péntek délelőtti érettséginek. Ilyenkor már szorgosan menteni kell - a tanárok egyébként is azt ajánlják, hogy tízpercenként mindenki mentse el a létrehozott dokumentumokat.

10:01
És még egy kis kémia

Akit érint: itt van a középszintű kémiaérettségi hivatalos megoldása.

9:48
Ilyen feladatokat kaptak az érettségizők

Latinovits Zoltánról, gitárokról, ittas sofőrökről és a 20E buszról is kaptak feladatot a diákok a középszintű informatikaérettségin - tudta meg az eduline. A feladatokról itt találtok bővebb infót.

9:10
Mi lesz még ma?

Ma vizsgáznak a diákok belügyi rendészeti ismeretekből, ének-zenéből és művészettörténetből is.

8:27
Mit találtok ma az eduline-on?

Diákokat és tanárokat kérdezünk a középszintű feladatsorról, megjelentetjük a feladatokat, holnap reggel pedig jövünk a javítási útmutatóval.

8:11
Vissza a kémiaérettségihez

Megvannak a tegnapi, emelt szintű kémiaérettségi megoldása - innen tölthetitek le.

8:00
Megkezdődött a vizsga

A diákok három órán át dolgozhatnak a feladatok megoldásán - a gyakorlati vizsga 11-ig tart.

7:30
Ilyen feladatokat kaptak kedden az emelt szinten érettségizők informatikából

7:00
Milyen feladatok lesznek?

Szövegszerkesztés, táblázatkezelés és adatbázis-kezelés biztosan lesz, illetve prezentáció-, grafika- vagy weblapkészítés kerülhet még a feladatsorba. A szövegszerkesztési feladatokért összesen 40 pont jár, a prezentációhoz, grafikához vagy weblapkészítéshez kapcsolódó feladatok és a táblázatkezelés 30-30 pontot ér, az adatbázis-kezelési feladatok pedig összesen 20 pontot.

6:30

Egy óra múlva már érdemes beérni az infóterembe! Ilyenkor foglalhatjátok el a kijelölt gépet, ekkor kapjátok meg a felhasználói adataitokat és azt, hogy hol éritek el a vizsgához szükséges forrásfájlokat, illetve azt, hogy hova kell majd lementenetek a befejezett feladatokat. Ne felejtsetek el sűrűn menteni, de a vizsga vége előtt tíz perccel a felügyelő tanár is emlékeztetni fog erre titeket.

6:00

Pár óra múlva kezdődik az informatikaérettségi. Ma több mint ezer helyszínen, összesen 22 683-an érettségiznek informatikából középszinten, 481-en valamilyen idegen nyelven (angolul, franciául, németül, románul, spanyolul vagy szerbül). A számítógépes gyakorlati vizsga 180 perces, és maximum 120 pontot szerezhettek.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!