Ilyen feladatok lesznek a fizikaérettségin: ilyen témákra számíthatnak a diákok Érettségi-felvételi
Eduline

Ilyen feladatok lesznek a fizikaérettségin: ilyen témákra számíthatnak a diákok

Hétfőn a fizikavizsgával indul az érettségi szezon harmadik hete. Milyen feladattípusokra számíthatnak a vizsgázók, milyen segédeszközöket vihettek magatokkal az írásbelire?

Középszinten 120 percetek van a feladatsor megoldására, amellyel összesen 90 pontot szerezhettek. Az első rész egy feleletválasztós kérdéssor, amelyért legfeljebb 40 pontot kaphattok, a második, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 50 pontos.

Itt van a középszintű fizikaérettségi első részének nem hivatalos megoldása

A középszintű fizikaérettségi második részének nem hivatalos megoldása

A két részt egyszerre kapjátok meg. Az első részben 20 kérdés lesz, nagyjából 25-25 százalékban mechanika és elektromágnesesség, 20-20 százalékban hőtan, illetve atom- és magfizika, 10 százalékban gravitáció és csillagászat. A második rész négy hosszú feladatot tartalmaz, ebből hármat kell megoldani, a két utolsó közül ugyanis választhattok. Az elmúlt évek középszintű feladatsorait és a megoldásokat itt találjátok.

Emelt szinten 240 perces az írásbeli, a feladatsor három részből áll. Az első, feleletválasztós kérdéssor 15 kérdést tartalmaz, és 30 pontot ér, a második rész esszéfeladatokból áll - három téma közül kell egyet választani, ezért 23 pontot kaphattok -, a harmadik, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 47 pontot ér, itt mind a négy hosszú feladatot meg kell oldani. Az esszénél figyeljetek a nyelvhelyességre és a szöveg szerkesztettségére is, ezekért ugyanis 5 pont jár.

Feladatsorok és megoldások az eduline-on

Az eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, iratkozzatok fel hírlevelünkre, vagy lájkoljátok Facebook-oldalunkat. Az érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Függvénytáblázatot és számológépet a közép- és az emelt szintű vizsgára is vihettek. Fontos: csak olyan számológépet használhattok, amely szöveges megoldások tárolására és megjelenítésére nem alkalmas. A szóbeli tételeit itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.