A hét hírei: folytatódik az érettségi, minden tanár a pedagóguskar tagja lesz Érettségi-felvételi
Eduline

A hét hírei: folytatódik az érettségi, minden tanár a pedagóguskar tagja lesz

Botrányok nélkül telt a 2013-as tavaszi érettségi második hete is: tíz különböző tantárgyból vizsgáztak a diákok. Szeptembertől az iskolarendőrök a tantestület tagjaként vesznek részt a nevelő munkában, és megalakul a Magyar Pedagógus Kar, amely etikai eljárást indíthat a tanárokkal szemben. Heti összefoglaló.

Minden az érettségiről

Ezen a héten informatikából, latinból, héberből, biológiából, társadalomismeretből, kémiából, földrajzból, fizikából, rajz és vizuális kultúrából, illetve spanyolból érettségiztek a végzős középiskolások. A feladatsorokat, hivatalos és nem hivatalos megoldásokat, a tanárok és a diákok véleményét folyamatosan frissülő cikkgyűjteményünkben találjátok, a további vizsgák időpontjait pedig itt nézhetitek meg.

Kiverte a biztosítékot az emelt szintű matekérettségi: a diákok szerint ez volt az elmúlt évek legnehezebb írásbelije, de az Oktatási Hivatal a petíció ellenére sem íratja újra a vizsgát. A részleteket itt olvashatjátok.

Friss adatok: ennyit keresnek a társadalomtudósok

Milyen esélyekkel indulnak a friss diplomás pályakezdők a munkaerőpiacon? Mennyit keresnek, és mennyi idő alatt találnak állást? Cikksorozatunkban ezúttal a társadalomtudományi szakokon végzettek tapasztalatairól olvashattok.

Nem lesz önálló tantárgy az iskolai relaxáció

Legfeljebb heti fél órában relaxálnak majd a diákok szeptembertől a testnevelésórákon. Az iskolai relaxáció programgazdája, Bagdy Emőke meglepődött a kritikákon Cikkünket itt olvashatjátok.

Nem arattak sikert a kormány ötletei

Szeptember 1-jétől minden, állami, önkormányzati intézményben pedagógus-munkakörben, közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatott a Magyar Pedagógus Kar tagjává válik, ha elfogadják az emberi erőforrások minisztere által benyújtott törvénymódosítási javaslatot. A kar alkotná meg Pedagógus Etikai Kódexet is, amely alapján etikai eljárást folytathatna a tagjaival szemben. Mendrey László, a Pedagósusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) elnöke szerint a Kar létrehozásának célja a pedagógus társadalom "totális megfegyelmezése". A köznevelési államtitkárság szerint a kódex sok évtizedes hiányt pótol: közleményüket itt olvashatjátok.

Kiverte a biztosítékot a kormány másik ötlete is: Pintér Sándor belügyminiszter iskolarendőröket küldene a "kiemelten veszélyeztetett" iskolákba, a nyomozók a tantestület tagjaként vennének részt a nevelő munkában. A szakértők szerint az ötlet elhibázott és értelmetlen, pedagógiai végzettséggel nem rendelkezők pedig nem lehetnek a tantestület tagjai, és nem taníthatnak az iskolákban. Cikkünket itt olvashatjátok.

Piramisjáték-gyanú a szegedi HÖK-ben

Egy, a HVG birtokába került hangfelvétel szerint Mechler Ákos, a Szegedi Tudományegyetem hallgatói önkormányzatának akkori (2010/2011) elnöke piramisrendszerben akart beépíteni diákokat a Dél-alföldi Hallgatói Mozgalom Egyesületbe. Az egyetemistáknak öt embert kellett maguk alá szervezniük, ez alapján a HÖK-től munkát és fizetést kaptak, amelyből tíz százalékot kellett "felfelé" visszafizetniük. Az egyesület tagadja a vádakat, az egyetem pedig ismeretlen tettes ellen feljelentést tett.

Hamarosan kezdődik a magyarérettségi: kövessétek az eseményeket az Eduline-on Érettségi-felvételi Székács Linda

Hamarosan kezdődik a magyarérettségi: kövessétek az eseményeket az Eduline-on

Elkezdődött a 2025-ös tavasz érettségi időszak, idén több mint 142 ezren vizsgáznak valamilyen tantárgyból. Az első kötelező tantárgyból, vagyis magyarból hétfőn középszinten 77 972 fő, emelt szinten pedig 2278 tanuló ad számot tudásáról. Folyamatosan frissülő tudósításunkban minden fontos infót megtaláltok, a vizsga után pedig jövünk a nem hivatalos megoldásokkal! A magyarérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Budapesti Metropolitan Egyetemnek.