Földrajzérettségi: itt találjátok a legfrissebb infókat Érettségi-felvételi
Eduline

Földrajzérettségi: itt találjátok a legfrissebb infókat

Délután a földrajzvizsgával folytatódik a tavaszi érettségi: ahogyan eddig már megszokhattátok, ma is az eduline-on találjátok meg a legfrissebb infókat. A vizsga után jövünk a középszintű feladatsorral, diákokat és tanárokat kérdezünk az érettségiről.

19:25

Holnap a középszintű informatika lesz soron, itt találtok feladatokat a gyakorláshoz.

17:45

A feladatsorokat itt nézhetitek meg. Az első részt itt, a másodikat pedig itt.

16:45

A diákok véleménye szerint egyáltalán nem volt nehéz a vizsga.

16:05

Elvileg 5 perce véget ért a középszintű földrajzérettségi.

14:55

A Föld tengelyferdeségéről, a légkörről és Magyarország éghajlatáról is kaptak feladatokat a középszinten érettségizők. Bővebben itt olvashattok a feladatokról.

14:05

Földrajzból középszinten 973 helyszínen összesen 10 469 vizsgázó tesz írásbeli érettségit. Magyar nyelven 10 246 diák, míg 223 tanuló 6 különböző idegen nyelven (angol, francia, német, olasz, román, szlovák) vizsgázik. Emelt szinten 28 helyszínen 272 diák érettségizik, közülük 1-1 tanuló angol, illetve német nyelven.

13:30

Átmennétek a föciérettségin? Mindig is jók voltatok földrajzból, a vaktérképes feladatokat pedig kifejezetten szerettétek? És mennyire ismeritek az országzászlókat? Ebből az öt tesztből kiderül minden. Itt találjátok őket.

12:30

Két óra alatt kell megoldani a középszintű feladatokat

Középszinten 120 percetek van, hogy megoldjátok a két feladatsort: a topográfia ismereteket tesztelő részre 20 percet, míg a földrajzi ismeretek és képességek meglétét vizsgáló feladatokra 100 percet adnak. A kérdések 45 százaléka földrajzi-környezeti tudásra épít, 15 százalékuk a topográfiai ismereteket ellenőrzi, míg a teszt 40 százaléka gyakorlati jellegű kérdésekből áll. Legfeljebb 100 pontot szerezhettek.

12:00
Négy órátok van az emelt szintű tesztre

Az emelt szintű írásbeli 240 perces, és két feladatsorból áll. Csaknem azonos arányban jelennek meg benne a természetföldrajzi és a társadalomföldrajzi kérdések. A földrajzi-környezeti ismeretanyag 50, a topográfiai ismeretek 20, a gyakorlati jellegű feladatok 30 százalékot tesznek ki, maximum 100 pontot lehet szerezni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!