"A magyar városokkal volt egy kis problémám" - milyen volt a középszintű földrajzérettségi? Érettségi-felvételi
Eduline

"A magyar városokkal volt egy kis problémám" - milyen volt a középszintű földrajzérettségi?

Milyennek tartják a középszintű földrajzérettségit a szaktanárok és a diákok? Várjuk a további véleményeket kommentben.

„A topográfiai rész második és harmadik feladata nem jelenthetett gondot a diákoknak, az viszont elképzelhető, hogy az első feladat egy kicsit nehezebben mehetett az érettségizőknek, mert nem rajzolták be az országhatárokat. Aki nem annyira felkészült, elronthatta” – mondta az eduline-nak Rácz Ilona, a gödöllői Török Ignác Gimnázium igazgatóhelyettese, szaktanár.

A középszintű érettségi hivatalos megoldása

Az emelt szintű érettségi hivatalos megoldása

A középszintű feladatsor első részének nem hivatalos megoldását itt nézhetitek meg.

A földrajzérettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt nézhetitek meg.

A földrajztanár szerint a középszintű írásbeli második része valamivel könnyebbnek tűnik, mint a tavalyi. „Még a jó matekosok is megijednek, ha földrajzból számításos feladatot kapnak, pedig mindig van ilyen feladat, és általában jól is oldják meg a diákok. Az idei tesztben egy térképes feladatot kellett megoldani, de az nem volt nehéz” – magyarázta, hozzátéve: általában elegendő a 120 perc, „ha 20 perc alatt valaki nem tudja megoldani a topográfiai feladatsort, akkor ülhet ott akár egy teljes napig is, akkor sem fogja tudni”.

Volt, aki csak a magyar városoknál akadt el

“Összességében könnyebb, mint az előző éveké” – mondta el az eduline-nak Szász Zsombor, a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium végzőse. “Örültem, hogy nem voltak benne kőzetes feladatok, szerintem atlasszal és általános műveltséggel meg lehetett oldani a második feladatsort” - tette hozzá.

Az első, 20 perces rövid feladatrész kifejezetten jól ment neki, az itt elérhető 25 pontból 23 pontos vagy afölötti eredményre számít, csak a magyar városokkal volt egy kis problémája, de végül azzal is boldogult. A teljes kérdéssortól is 80-85 százalékot vár. Ez jól jöhet neki a felvételin, ugyanis az angliai Exeter Egyetemre készül, nemzetközi tanulmányok és politikatudomány szakra, ahol a százalék nem számít, csak a jegy.

"A topográfia volt a legkönnyebb, a második részben pedig egész könnyű volt az a feladat, amelynél három EU-s országról, Olaszországról, Ausztriáról és Nagy-Britanniáról kellett megmondani, melyikre vonatkoznak az állítások" – mondta el Zsombor.

"Nehezebbnek a légmozgásos feladatot éreztem, valamint azt, ahol meg kellett mondani, milyen szakaszjellegűek az adott folyószakaszok. A légmozgásosra egyáltalán nem számítottam, abban több lexikális tudást kértek számon, ez volt egy kicsit váratlan számomra" – tette hozzá.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.