Így szerezhettek ötöst a holnapi matekérettségin: tippek vizsgázóknak Érettségi-felvételi
Eduline

Így szerezhettek ötöst a holnapi matekérettségin: tippek vizsgázóknak

A magyarérettségi megvolt, így már teljes gőzzel a matekra tudtok koncentrálni - összegyűjtöttük, milyen feladatokat kaptak az előző években a vizsgázók, milyen témaköröket érdemes átismételni az írásbeli előtti estén.

A matekérettségiről szóló, folyamatosan frissülő tudósításunkat itt találjátok.

Ilyen lesz a holnapi matekérettségi - középszinten

Az I. feladatlap 10-12 feladatot tartalmaz, amely az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét ellenőrzi. Ebben a feladatlapban előfordulhat néhány igaz-hamis állítást tartalmazó vagy egyszerű feleletválasztós feladat is.

A II. feladatlap megoldására 135 percet kaptok. A II. A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz, amelyek több részkérdésből állnak.

A II. B rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmaz, amelyből a vizsgázó választása szerint kettőt kell megoldani, és csak ez a kettő értékelhető. "A feladatok a középszintű követelmények keretein belül összetett feladatok, általában több témakört is érintenek és több részkérdésből állnak" - olvasható az Oktatási Hivatal tájékoztatójában.

Hány perc alatt kell megoldani a feladatokat?

A középszintű írásbelin egy központi feladatsort kell megoldani: az első részre 45 percet, a másodikra 135 percet kapnak a vizsgázók, a feladatok megoldásának sorrendjét (az első és a második részen belül) a diákok határozzák meg.

Az érettségizők először az első feladatlapot oldják meg, 45 perc elteltével a felügyelő tanár összegyűjti a teszteket. Ezután kapják meg a második feladatsort.

Ha még nem készültél volna fel

Ha a matek nem tartozik a kedvenceitek közé, ezért már azzal is beérnétek, ha az érdemjegy görbülne, gyakoroljátok a statisztikai feladatokat, például a diagramok készítését és értelmezését, az átlag, a medián, a módusz, a terjedelem és a szórás kiszámítását. A számtani és mértani sorozatok, a kamatos kamat kiszámítása is minden évben szerepel a feladatlapon, ahogy a valószínűségszámítás is.

Előző évek matematikaérettségi feladatait ezen a linken keresztül éritek el:

Ha ezt is számításba vennéd: Az előző évek matematika érettségiei

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat. És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Függvénytáblázat

A  legjobb legális puska a négyjegyű függvénytáblázat. Megtaláltok benne minden olyan képletet, egyenletet, ábrát és információt, amit már nem volt energiát megtanulni. Fontos azonban, hogy ne kelljen érettségi közben hosszú perceket a keresgéléssel tölteni, ezért még ma este nézzétek át a függvénytáblázatot, tanulmányozzátok, mit hol találtok benne.

Holnap is maradjatok velünk, hajnalban kezdődik az élő közvetítésünk, és a megoldásokat ismét nálunk láthatjátok először! Ha bármi észrevételetek van az érettségivel kapcsolatban, azt várjuk az [email protected] címre!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.