50–130 ezer forint - ennyivel kell többet fizetni, ha valaki magyar helyett angolul, németül vagy franciául szeretne...
50–130 ezer forint - ennyivel kell többet fizetni, ha valaki magyar helyett angolul, németül vagy franciául szeretne szakmai tárgyakat tanulni. A Budapesti Corvinus Egyetem gazdálkodási és menedzsment, valamint nemzetközi gazdálkodás szakán az angol nyelvű képzés például 350 ezer, míg a magyar nyelvű 295 ezer forintba kerül.
Az angol és német nyelvű képzésért ugyanennyit kell fizetni a Budapesti Gazdasági Főiskola kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, turizmus-vendéglátás, valamint pénzügy és számvitel alapszakán – itt a magyar nyelvű képzés valamivel kevesebbe, 216 ezer forintba kerül.
Előfordul, hogy az idegen nyelvű képzésekért kiugróan többet kérnek egy-egy intézményben, mint a magyar nyelvűekért. A Kodolányi János Főiskola angol nyelvű, jazzhangszeres és jazzének szakokja például 728 ezer forintba kerülnek félévenként – majdnem négyszer annyiba, mint ha valaki magyarul végezné ugyanezeket a képzéseket.
Az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola angol nyelvű képzésein 730 ezer forintot kérnek el egy félévért pénzügy, valamint gazdálkodási és menedzsment szakon – itt magyar nyelven is ugyanennyiért tanulhatnak a nappali tagozatos hallgatók.
Idegen nyelvű képzésért a Nyugat-magyarországi Egyetem Közgazdaságtudományi Karán kell a legkevesebbet fizetni szeptembertől: a gazdálkodási és menedzsment szak német és magyar nyelven is 150 ezer forintba kerül szemeszterenként. A veszprémi Pannon Egyetem turizmus-vendéglátás szakán az angol nyelvű képzésért 190 ezer, míg a magyar nyelvűért 150 ezer forintot kell fizetni.